İzmirli Futbolseverler Türkiye - Portekiz maçını dev ekranlarda izledi

İzmirli futbolseverler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karşıyaka, Alsancak ve Göztepe’de kurduğu dev ekranlar önünde Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’ndaki Portekiz maçını büyük bir heyecanla izledi.

İzmirli Futbolseverler Türkiye - Portekiz maçını dev ekranlarda izledi
22 Haziran 2024 - 23:26

İzmirliler milli heyecanı dev ekranların karşısında yaşadı

İzmirli futbolseverler milli takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki büyük heyecanına İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentin üç noktasında kurduğu dev ekranların karşısında ortak oldu.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Almanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’ndaki ikinci maçında Portekiz ile karşı karşıya gelmesi tüm İzmir’de heyecan yarattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın İzmirli futbolseverlere “Milli Takım Sahada, İzmirliler Bir Arada” sözleriyle yaptığı duyuru sonrasında Karşıyaka Zühtü Işıl ve Alsancak Gündoğdu Meydanları ile Göztepe Denizatı Parkı’nda dev ekranlar kuruldu. Her biri kendi takımına gönül vermiş fakat tek vücut ay yıldız olan binlerce futbolsever Milli Takım’a ekranların karşısında destek verdi. İlk müsabakayı Gürcistan karşısında 3-1 gibi net bir galibiyetle tamamlayan milliler, Portekiz’e 3-0 mağlup oldu. Gözler grubun son karşılaşması olacak Çekya sınavına çevrildi.


Eski Bakan Kasapoğlu’nun gözü de Büyükşehir’in ekranlarındaydı

İzmirlilerin ailecek, sevdikleriyle birlikte alanlara koşarak Portekiz maçını izlediği anlarda renkli görüntüler yaşandı. Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda eski Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu da yer aldı. Ayrıca İzmirliler Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetten de duydukları memnuniyeti aktardı.


“İzmir Atatürk’ün şehri”

İzmirli Niyazi Görkem Peksümeroğlu, “3-0 yenildik, performansımız çok iyi değil bugün. Ama böyle bir imkanı belediye sunduğu için teşekkür ederiz” dedi.

Cüneyt Güleç, “Başlangıcımız hataydı, yanlış kadroyla çıktık. Üzgünüz. Biz bu maçı alabilirdik. Çekya maçında işi bitireceğiz” diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası’nın İzmir’de coşku yarattığını belirten Mehmet Güleç, “Güzel bir kadromuz var. Biz 3-0 yenik duruma düşecek takım değiliz. Bugün iyi oynamadık. İzmir Atatürk’ün şehri. İzmir’in nasıl bir şehir olduğunu herkes biliyor. Belki kupayı da alabiliriz, belli olmaz” açıklamasında bulundu.

Futbolsever Hatice Özyorulmaz da, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne Karşıyaka, Alsancak ve Göztepe’de bu heyecanı yaşattığı için teşekkür ediyorum. Çok güzel bir program. Keşke kazanabilseydik” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...