<
İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’ndan 23 Nisan coşkusu

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’ndan 23 Nisan coşkusu

Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın çocukları sanatla buluşturan projesi ‘İnci Vakfı Çocuk Orkestrası Barış İçin Müzik İzmir’, 23 Nisan Salı günü 16.00’da Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde sahne alacak. Bu sene 3’üncüsü gerçekleşecek 23 Nisan konserinde 108 kişilik çocuk orkestrası, birbirinden değerli 20 parçayı küçükten büyüğe tüm sanatseverlerle buluşturmak için sabırsızlanıyor.

20 Nisan 2019 - 16:36

Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın, 6-15 yaş arası çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan projesinde, 23 Nisan ve 26 Nisan’da gerçekleşecek konserler için hazırlıklara devam ediliyor. Bornova Belediyesi işbirliği ile 2016’dan beri Bornova - Naldöken Kültür Merkezi’nde aldıkları eğitimler ışığında farklı enstrümanlarla tanışıp yeteneklerini keşfeden ve bu yıl 108 çocuğa ulaşan orkestra, izleyenlere müziğin evrensel dünyasıyla bir müzik ziyafeti sunacak.

Orkestraya Almanya’dan konuk

İnci Vakfı Çocuk Orkestrasını şef Tolga Akın’ın yöneteceği 23 Nisan konserinde, Almanya’da düzenlenen 54’üncü ‘Jugend Muzisiert’ yarışmasında müzik kategorisinde birinci olan Ali İnsan konuk olarak sahne alacak. Aynı zamanda kemanla çaldığı Wolfgang Amadeus Mozart’ın ‘Voi che sapete’ eserindeki başarısıyla da jüri tarafından ‘Mozart’ ödülüne layık görülen Ali İnsan, konserde ‘Memleketim, Çalın Davulları’, ‘Altın Yüzüğüm Kırıldı’ ve ‘İzmir Marşı’nı İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’yla birlikte çalacak.

Eren: 108 kişilik dev bir orkestraya dönüştüler

Orkestra’nın 3 yıl gibi kısa bir sürede geldiği noktadan gurur duyduğunu belirten İnci Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, “2016’da 55 çocukla başladığımız bu serüvenin 3 yıl gibi kısa bir sürede 108 kişilik dev bir orkestraya dönüşmesi bizler için büyük bir gurur kaynağı. Çocuklarımıza sanatı ve müziği sevdirmeyi, özgüvenlerini geliştirmeyi ve sosyal hayatlarına katkı sağlamayı hedeflediğimiz bu projede çocuklarımız şimdiden farklı zamanlarda 10’dan fazla konser verdi. Bu proje sevgiyi ve müziği yan yana getiren çok özel bir çalışma. Bu yıl 23 Nisan’da Almanya’dan özel bir konuğumuz var, aynı zamanda 26 Nisan’da da İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın konuğu olarak sahnede olacağız. Gerçek bir müzik ziyafeti olacak konserlerimize herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İzmirlileri konserlerine davet ediyor. Konser, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde saat 16:00’da ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleştirilecek. 26 Nisan tarihinde ise Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde şef Tolga Taviş’in yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın konuğu olacak.

Cevdet İnci Eğitim Vakfı – İNCİ VAKFI, merhum Cevdet İnci tarafından kurulduğu 1985 yılından beri, ‘toplumda yaşam boyu eğitim’ felsefesi çerçevesinde ‘Eğitime Destek, Geleceğe Hizmet’ sloganıyla, eğitim - öğretim ekosistemini iyileştirmeye yönelik faaliyetlerini sürdürmektedir. Başlıca faaliyetleri aşağıda sıralanmıştır;

- Okul binaları ve öğrenci yurtları yaptırmak, (Adnan Menderes Üniversitesi, Karacasu Memnune Yarenci İnci Meslek Yüksek Okulu, Sultanhisar Cevdet İnci Öğrenci Yurdu )

- Ekonomik destek ihtiyacı olan başarılı öğrencilere eğitim bursu sağlamak,

- İzmir’in imkânı kısıtlı okullarına ve okul tatillerinde şehir meydanlarına “Gezici Kütüphane” hizmeti götürmek,

- Yine imkânı kısıtlı okulların öğrenci ve velilerine yönelik, deneyimli İnci Vakıf Gönüllüleri ile eğitimler düzenlemek,

- Çeşitli STK’lar ile kamu yararına düzenlenen faaliyetler için işbirlikleri oluşturmak,

- Üniversiteler ile teknoloji kullanımı ve inovasyonu destekleyici işbirliklerinde bulunmak,

- Barış için Müzik Vakfı’nın ilk İzmir Çocuk Orkestrası’nın çalışmalarını sürdürmek,

-Yerel ve uluslararası fon kaynakları aracılığı ile gönüllülük ve öğrenci değişim programlarını uygulama gibi etkinlikleri gerçekleştirmek

- İnci Akademi kuruluşu ile iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını karşılamak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şafak Sol: Yaralarımızı birlikte saralım!
Şafak Sol: Yaralarımızı birlikte saralım!
Mükemmel bir saat bulmak istiyorsanız...
Mükemmel bir saat bulmak istiyorsanız...