İhracatı geliştirmenin sırrı anlatıldı

İhracatı geliştirmenin sırrı anlatıldı

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen seminerde firmalara, ihracatı geliştirmenin yolları anlatıldı...

15 Ağustos 2019 - 15:23

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Türk Eximbank-Manisa Şubesi işbirliği ile gerçekleşen seminerde, Türk Eximbank İhracat Kredi ve Sigorta Programlarının ihracat yapan firmalara sunduğu fırsatlar anlatıldı.

Türk Eximbank Müdür Yardımcısı Fatih Ağın, Uzman Atılay İzmit ve Servis Yetkilisi Ayşe Demirel Coşkun yaptıkları sunumla katılımcılara kısa, orta, uzun vadeli ihracat kredileri ve Türk Eximbank bünyesinde uygulananan sigorta programları hakkında bilgi verdi.

ATSO Başkanı  Dr. Mehmet Ulusoy, ihracatın bir ülkenin ve bu ülkedeki firmaların büyümesi ve rekabet gücünü artırması bakımından önem arz ettiğini söyledi. Dr. Ulusoy “İhracatın teşvik edilmesi için ihracat mevzuatının ve işlemlerinin kolaylaştırılması, bazı desteklerin sağlanması gerekiyor” dedi. Akhisar girişimcilerin pazar hedefini belirlerken her zaman uluslararası boyutta düşündüklerini belirten Dr. Ulusoy “Biz ihracatın ve Eximbank’ın sağladığı fırsatların öneminin farkındayız. Bu fırsatlar sayesinde zeytin ve zeytinyağının başkenti Akhisar’ın ününü bütün dünya duyacak” dedi.

Kaynak: İzmir Basın Grubu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alkışlar Samsung'a
Alkışlar Samsung'a
Alzheimer’dan koruyan öneriler!
Alzheimer’dan koruyan öneriler!