İclal Aydın: "İyi ki İzmir'deyim"

Dokuz Eylül Rotary Kulübü Eşler Komitesi düzenlediği çevrimiçi toplantının konuğu olan ünlü oyuncu, sunucu ve yazar İclal Aydın “İzmir mutlu, huzurlu ve saygılı bir şehir. İyi ki İzmir’deyim” dedi.

İclal Aydın: "İyi ki İzmir'deyim"
17 Nisan 2021 - 00:39

Dokuz Eylül Rotary Kulübü Eşler Komitesi tarafından düzenlenen çevrimiçi toplantının konuğu ünlü oyuncu, sunucu ve yazar İclal Aydın oldu. “Kitaplar, Kediler ve İnsanlar” üzerine gerçekleştirilen sohbet, katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

Pandemi sebebiyle bir süredir herkesin izole bir yaşam tarzı benimsediğini, ancak kendisi için bu yaşam tarzının yeni olmadığına dikkat çeken Aydın “Ben zaten hayatın koşturması içinde konuştuğum kadar dinleyemediğimi, yazdığım kadar okuyamadığımı ve kendimi besleyemediğimi farkettiğimden beri izole yaşıyorum” dedi. Bir süredir kediler, kitaplar ve insanlar arasında sakin bir yaşam sürdüğüne dikkat çeken Aydın “Kediler gelecek korkusu taşımaz, yarını umursamazlar. Hayatı, bir kedinin kitabın üzerine yatıp yaşadığı şekilde yaşayabilmek lazım. İzmir kedileri, kitapları ve insanlarıyla bana bu imkanı verdi” diye konuştu.

“Huzurlu ve saygılı şehir”
Aydın, kızıyla birlikte İzmir’e yerleştiği iki yıl içinde iki roman yazdığını söyledi. Aydın “Kızım bu şehirde özgür bir kadın olmanın, düşünebilir, düşündüğünü konuşabilir bir öğrenci olmanın, arkadaşlarıyla doyasıya vakit geçirmenin, kısacası hürriyetinin farkına vardı. Bu şehrin insanları, benim kötü zamanlarımı hafif sıyrıklarla atlatmamı sağladı. İzmir’de herkes kendi sınırlarında mutlu, huzurlu ve diğerinin sınırlarına saygılı. İyi ki İzmir’deyim” dedi. Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Betül Elmasoğlu ise bir İzmirli olarak söylenilen övgü dolu sözler için gurur duyduğunu vurgulayarak “Bu keyifli akşam için için teşekkür ederiz” dedi. Toplantının sonunda Aydın’a teşekkür plaketi takdim edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Serkan Acar'dan Bakırçay Bölge Gazetesine özel açıklamalar...
Serkan Acar'dan Bakırçay Bölge Gazetesine özel açıklamalar...
Yeşim Tekoğlu, "Bayraklı'ya Yeni Başkan Yeni Vizyon" Sloganıyla Yola Çıktı
Yeşim Tekoğlu, "Bayraklı'ya Yeni Başkan Yeni Vizyon" Sloganıyla...