'HacknBreak Açık İnovasyon Kampı' Urla'da Yapılacak

Açık İnovasyon Derneği tarafından İzmir Urla'da 1-9 Eylül tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek Türkiye'nin en geniş katılımlı teknoloji ve inovasyon kampı HacknBreak başvuruları açıldı.

'HacknBreak Açık İnovasyon Kampı' Urla'da Yapılacak
08 Temmuz 2018 - 14:02

Türkiye'nin dört bir yanından geliştiren, üreten, tasarlayan insanlar bu yıl üçüncü kez HacknBreak Açık İnovasyon Kampı ve Konferansı'nda bir araya gelerek "birlikte üretmek, düşünmek ve hayal kurmak için kısa bir mola" verecek. Hafta boyunca geliştirici, tasarımcı, girişimci, startup ve firma katılımcılarından oluşan genç, üretken ve yaratıcı bir kitle, hem kültürel aktivitelere katılacak hem de hackathonlarda kıyasıya bir mücadele vererek, fikir ve girişimlerini kurumlara ve yatırımcılara sunma imkanı bulacak.

Yeni "Kampüs"
Açık İnovasyon Derneği'nin Urla'nın tüm güzelliklerini ve doğallığını içinde barındıran yeni yerleşkesi Open Campus'te gerçekleşecek etkinlikte eş zamanlı düzenlenecek eğitim ve workshop'larda kamp boyunca 200'ün üzerinde konuşmacı ve 1000 katılımcı ağırlanacak. Gündüzleri birlikte öğrenen ve üreten katılımcılar akşamları açık sahnede yer alacak birbirinden değerli konuşmacılarla deneyimlerini paylaşma ve dinlenme fırsatı bulacaklar. Akşam performansları katılmak isteyen herkese açık olacak.

Katma Değerli Üretim İçin "Açık İnovasyon"
Farklı alanlarda ve disiplinlerde çalışan ve ürün ve servis geliştiren kurumsal firma, kamu, akademik kurum, girişimci ve sivil toplum örgütü gibi organizasyonların, iç kaynak kullanımlarının yanı sıra uzmanlıklarını birbirlerine aktararak ve işbirliği yaparak birlikte yenilikçi fikirler ve ürünler geliştirmeleri olarak tanımlanan "açık inovasyon" (open innovation) kavramı tüm dünyada giderek önem kazanırken, ülkemizde de üretimde katma değeri artırarak küresel rekabet gücü kazandıran önemli bir yaklaşımdır.

Her yaştan ve disiplinden katılımcı ve konuşmacının 8 gece 9 gün boyunca birbirleriyle uzmanlıklarını paylaşarak öğrenecekleri ve aynı zamanda eğlenme fırsatı bulacakları HacknBreak için son başvuru tarihi 15 Ağustos 2018. Daha fazla bilgi ve başvuru için hacknbreak.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa Büyükşehir ve Demirci Belediyesi arasında tahsis protokolü
Manisa Büyükşehir ve Demirci Belediyesi arasında tahsis...
Dramax dönemi başlıyor! Türk yapımları dünyaya bağlanıyor
Dramax dönemi başlıyor! Türk yapımları dünyaya bağlanıyor