Güleda'nın ismi evinin sokağına verildi

Menteşe Belediye Meclisi, Şubat Ayı Meclis toplantısında oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda Güleda Cankel’in adını Muğla’da yaşadığı evin bulunduğu sokağa verdi.

Güleda'nın ismi evinin sokağına verildi
04 Şubat 2020 - 22:26

Isparta’da 18 Kasım 2019 tarihinde eski erkek arkadaşı tarafından öldürülen ve ölümü tüm ülkede büyük üzüntü yaratan üniversite öğrencisi Güleda Cankel’in ismi evinin bulunduğu sokakta yaşayacak.

Şubat Ayı Meclis toplantısında Güleda’nın öldürülmesinin kendilerini ve tüm toplumu derinden sarstığını ifade eden Başkan Gümüş, “Hayalleri ve umutları olan, geleceğimiz Güleda Cankel kızımızın öldürülmesi hepimizi çok üzdü. Kadın erkekle eşittir, aynı haklara aynı özgürlüğe sahiptir. Bizler her zaman kadına yönelik pozitif ayrımcılık ilkesiyle hareket ediyoruz. Bunun için pek çok proje hayata geçirdik ve bunun için çalışmaya devam ediyoruz. Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından verilen önerge sonucunda Güleda kardeşimizin isminin evinin bulunduğu sokağa verilmesi kararı oy birliği ile alındı. Güleda Cankel’in ismi artık o sokakta yaşamaya devam edecektir.” dedi.