Giresunspor'un merhum futbolcusunu turnuvayla andılar

40 yaş üzeri futbolculardan oluşan Akhisar, Diyarbakır 21, Fethiye ve Görele Masterler takımları Giresun’un Görele İlçesi’nde Giresunspor’un unutulmaz futbolcusu Ünal Dikbaş anısına düzenlenen turnuvada biraraya geldiler.

Giresunspor'un merhum futbolcusunu turnuvayla andılar
06 Temmuz 2021 - 14:36
40 yaş üzeri futbolculardan oluşan Akhisar, Diyarbakır 21, Fethiye ve Görele Masterler takımları Giresun’un Görele İlçesi’nde Giresunspor’un unutulmaz futbolcusu Ünal Dikbaş anısına düzenlenen turnuvada biraraya geldiler. Karşılaşmalar dostça oynanan karşılaşmalardan artan zamanlarda Giresun, Trabzon ve Ordu illerinin turistik bölgelerini gezdiler. Masterler 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nı da Görelelilerle birlikte denize açılarak teknelerde kutladılar.

Görele Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve çeşitli kuruluşların desteğiyle düzenlenen turnuva ve etkinliklere Görele Kaymakamı Murat Özdemir, Belediye Başkanı Tolga Erener, Görelespor Başkanı Murathan Coşkuner, eski milli hakemlerden Yunus Yıldırım ve Aytekin Durmaz’da katıldı.

GÜNEYDOĞU EGE AKDENİZ KARADENİZ AYNI SAHADA

Görele 13 Şubat Stadı’nda buluşan Akhisar, Diyarbakır 21, Fethiye ve Görele Masterler takımları 3 gün boyunca birbirinden zevkli maçlara imza attılar. Oldukça sıcak havaya rağmen centilmenlik ve play off kurallarından vazgeçmeden “skor değil spor önemli” anlayışının en güzel örneklerini verdiler. Tribünlerdeki seyirciler takımları çekişmeli olduğu kadar birbirine saygılı mücadeleleriyle de alkışladılar.

ÇAY FABRİKASINDA SUNUM

Maçların dışında kalan zamanlarda binlerce kilometre öteden gelen master takımlarının oyuncuları ve aileleri için Giresun Görele, Ordu Boztepe, Trabzon Uzungöl gibi yöreler rehber eşliğinde gezdirildi. Yöre yemekleri ve kültürü tanıtıldı. Sürmene’de bir çay fabrikasında horonlarla karşılanan ekipler çayın toplanmasından demlenmesine kadar geçirdiği tüm evreleri yöresel kıyafetli bir genç kızın karadeniz ağzıyla yaptığı çok keyifli sunumla öğrendiler.

Turnuvaya katılan takımlardan Akhisar Masterler kaptanı Şentürk Karabak Görele'yi ve katılımcı takımları çok sevdiklerini belirtirken, Diyarbakır 21 Masterler Başkanı Habib Tanrıkut Karadeniz’de çok güzel bir ortamla karşılaştıklarını söyledi. Habib Tanrıkut; “Güzel bir etkinlik. Güzel bir diyalog. Güzel bir arkadaş grubu. Görele’yide Karadeniz’i de çok beğendik. Her sene yapılması gereken güzel şeylerdir bunlar.” Dedi.

Fethiye Masterler Başkanı Ramazan Çaylı da Görele’ye gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Ramazan Çaylı;” Rahmetli Ünal Dikbaş utbolcu arkadaşımızın anısına düzenlenen turnuvaya davet edildik. Fethiyeden buraya geldik. Buradaki ortam çok güzel. Yeni arkadaşlar edindik. Göreleyi gördük. Hem tatil yaptık, hem futbol oynadık.” Dedi.

KABOTAJ BAYRAMINI TAKALARDA KUTLADILAR

Görelespor’un eski futbolcularından, Ege Masterler Federasyonu(EMF)’nun ilk Başkanı’da olan Turnuva Organizasyon Komitesi Başkanı Recep Çolak Giresunspor’un çok önemli futbolcusu merhum Ünal Dikbaş adına düzenlenen turnuvada yeni dostluklar oluşturduklarını söyledi. Recep Çolak; “Güzel bir ortam var. Güzel dostluklar oluştu. Ayrıca futboldan sonra şirin Görele’mizi kültürümüzü, geleneklerimizi, yemeklerimizi gelen misafirlerimize tanıtıyoruz. 1 Temmuz Kabotaj Bayramı etkinliklerine katıldık. Denize açıldık. Tekne turu yaptık. Amacımız dostluk, kardeşlik. Masterler camiasında böyle şirin ilçelerde dostluğu pekiştirmek. Masterler camiasına maçlarında başarılar diliyorum. “dedi.
Turnuva sonunda takımlara plaket ve kupaları düzenlenen mini törenlerle ve alkışlarla verildi.

Seyfi GÜL / İzmir Basın Grubu 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki neden?
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki...