GDN Reklamları

GDN Reklamları Nedir?

16 Mart 2020 - 14:52

GDN Reklamları

GDN reklamları aslında Görüntülü Reklam Ağı (Google Display Network) olarak ifade edilmektedir. Bu reklam modeli, Google2nin anlaşmalı olduğu sayfalarda, reklamlarınızın yayınlanmasını sağlamaktadır. Önemli bir reklam modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde her geçen gün popülerliğinin arttığı bu reklam türünün pek çok yararı bulunmaktadır. Bu şekilde reklam, vermek istediğiniz mesajları daha doğru bir şekilde iletebilmektedir. En çok yatırım yapılan reklam türlerinin başında gelen GDN reklamları Google Adwords’un bir ürünüdür. Bu reklam türlerini, doğru bir şekilde kullandığınızda yüksek verim elde edebilirsiniz.

GDN Reklamları Nedir?

GDN reklamları reklamlarınızı arama motorlarında gösterebilmenize yardımcı olmaktadır. Ancak bunun dışında da hedefleriniz olabilir. GDN reklamları sayesinde elde edebileceğiniz yararlar ve yapabileceğiniz hedefler şu şekilde sıralanabilir:

  1. İçerikler hedeflenebilir: Bir içerik hazırladınız. Ve hazırladığınız bu içerikte çeşitli anahtar kelimeler kullandınız. Bu reklam modelinde arama motoru, kullandığınız anahtar kelimelerin, reklamlarda görünmesine yardımcı olur.
  2. Konuları Hedefleyebilirsiniz: Arama motorlarında pek çok sayfa bulunmaktadır. Bu sayfaların birbirinden karışmaması için, sayfalar konularına göre ayrılmaktadır. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi her sayfanın farklı konusu ve amacı bulunmaktadır. Sayfaların konularına göre ayrılması, aslında reklamların da konularına göre ayrıldığını göstermektedir. Sayfaların konu başlıklarına göre reklamlarınızı yayınlatabilirsiniz.
  3. Yerleşim Yerini Hedefleyebiliriz: Bu reklam ağında, web sayfasını direkt olarak hedefinize alabilirsiniz. Bunu da yerleşim raporuna bakarak yorumlayabilirsiniz.
  4. Yeniden Pazarlama Hedefiniz Olabilir: GDN reklamlarının en önemli özelliği, yeniden pazarlamadır. Yeniden pazarlama sayesinde, sayfanızı ziyaret eden kullanıcıları, yeniden kendinize çekebilirsiniz. Bu en sık kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Eminiz ki sizin de başınıza gelmiştir. Alışverişten vazgeçtiğiniz ya da unuttuğunuz bir sayfayı kapattığınızda, farklı sayfada, almaya ramak kalan ürününüzün fotoğrafını görmüşsünüzdür. Bu reklama yeniden tıkladığınızda, hedefleneni gerçekleştirmiş olursunuz.

GDN Reklamları Ne İşe Yarar?

GDN reklamları genel olarak yukarıda belirtilen hedefleri yerine getirmeyi amaçlamaktadır. Reklamlarınızı milyonlara göstermek istiyorsanız, Google’nin size sunduğu bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Mobitek, bu konuda merak eden bütün noktaları, öğrenmek isteyenlere açıklıyor. https://mobitek.com/gdn-reklamlari/ adresine giriş yaparak, GDN reklamları hakkında yardım alabilir, kampanyanızı daha başarılı yürütebilirsiniz.

 

Kaynak: www.mobitek.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Telekom’dan ‘Evde Kal’ Hediyesi
Türk Telekom’dan ‘Evde Kal’ Hediyesi
Çalışan bireyler için koronavirüs önerileri
Çalışan bireyler için koronavirüs önerileri