Gazipaşa'da Yeniköy ve Kızılgüney Mahalleleri içme suyu projesi tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa’da Yeniköy ve Kızılgüney Mahalleleri içme suyu projesini tamamlandı. Başkan Muhittin Böcek’in yapım süreciyle bizzat yakından ilgilendiği projenin hayata geçmesiyle çeşmelerinden su akan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.

Gazipaşa'da Yeniköy ve Kızılgüney Mahalleleri içme suyu projesi tamamlandı
01 Ocak 2021 - 12:45
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa’da Yeniköy ve Kızılgüney Mahalleleri içme suyu projesini tamamlandı. Başkan Muhittin Böcek’in yapım süreciyle bizzat yakından ilgilendiği projenin hayata geçmesiyle çeşmelerinden su akan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, Gazipaşa’da Karasu Su Temini Projesi’nin ardından Yeniköy ve Kızılgüney Mahallelerinde içme suyu şebeke hattı yenileme çalışması da tamamlandı. Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla yıllarca su hasreti yaşayan Yeniköy ve Kızılgüney Mahallelerine su getirmek için hayata geçirilen proje yaklaşık 6.5 milyon TL’ye mal oldu. Karasu Su Temini Projesi için harcanan 7.5 milyon liralık yatırım da eklenince son iki yılda Gazipaşa halkının içme suyu ihtiyacının karşılanabilmesi için yapılan toplam yatırım tutarı 14 milyon liraya ulaştı. 

60 KİLOMETRESİ YENİKÖY, 29 KİLOMETRESİ KIZILGÜNEY
Proje kapsamında 60 kilometresi Yeniköy Mahallesi, 29 kilometresi Kızılgüney Mahallesi olmak üzere toplamda 89 kilometrelik bir şebeke-isale hattı imalatı yapıldı. Kızılgüney ve Yeniköy Mahallelerinde ikamet eden toplam 578 abone ve 1270 nüfusa hizmet veren proje ile Sülmen, Merkez, Ardıçlı, Maarif, Hasanlar, Kuyubeleni, Burhandere, Bozerkek, Bağlıkonak, Muratdamı, Koçlar, Sarılar, Sağır, Köprübaşı, Kalburlar ve Ulualan mevkilerindeki vatandaşlar sağlıklı içme suyuna kavuştu. Yine proje kapsamında 4 tanesi Yeniköy Mahallesi’nde, 2 tanesi Kızılgüney Mahallesinde olmak üzere toplam 6 adet deponun tadilatı da tamamlandı.

SEVİNCE ORTAK OLDULAR
Düzenlenen törenle Kızılgüney ve Yeniköy’deki hanelerde çeşmelerden su akmaya başladı. Törene, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, vatandaşların evlerine misafir olarak musluklarını onlarla birlikte açtı, sevinçlerine ortak oldu.  

GURURLUYUZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Gazipaşalılara selamlarını ileten İbrahim Kurt, “Bu proje mahallerimize hayırlı olsun. Bu çağda halen evlerinde su akmayan iki mahallemizi suya kavuşturmanın gururu içerisindeyiz. Bundan sonraki amacımız Gazipaşa bölgesinde önceki yıllarda yapılmış olan şebekelerin değiştirilmesi ve depolarımızın yenilenerek ıslah edilmesi olacak” dedi. 

BU BİR ÖRNEKTİR
Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz da projenin önemine değindi. Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğümüzün çalışmalarıyla köylerimizde susuz yer kalmayacağına inanıyorum. Su medeniyettir, hayattır. Bu coğrafyada bu hizmetleri vermek öyle kolay değil, masraflı bir yatırım. Bu bir örnektir” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akdeniz'in en büyük yelken festivali "The Bodrum Cup" için geri sayım başladı
Akdeniz'in en büyük yelken festivali "The Bodrum Cup" için geri...
Ege Üniversitesinden Selçuk Bayraktar'a "Fahri Doktora" unvanı
Ege Üniversitesinden Selçuk Bayraktar’a “Fahri Doktora”...