Gaziemir Ata'sı için koştu

Gaziemir Belediyesi’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında düzenlediği Ata’ya Saygı Koşusu ve Yürüyüşü’ne katılan her yaştan yüzlerce kişi 4 kilometrelik parkurda koştu. Atatürk portresinin yer aldığı tişörtler giyen koşucular lösemiye dikkat çekmek için maske taktı.

Gaziemir Ata'sı için koştu
11 Kasım 2018 - 12:05

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası’nda bir dizi etkinlik düzenleyen Gaziemir Belediyesi Ata’ya Saygı Koşusu ve Yürüyüşü düzenledi.

Koşuya, Ege Bölgesi’nin dört bir yanından her yaştan yüzlerce kişi katıldı.  Atatürk Portesi ve ay yıldızın yer aldığı tişörtler giyen sporcular lösemi hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için maske taktı.

Gaziemir Belediyesi önünden verilen startla koşuya başlayan sporcular; Türkan Saylan Caddesi, Festival Alanı, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu, Gazikent İlkokulu, Gaziemir AKM, Abdulhamit Yavuz Caddesi'nin ardından Abdullah Arda Meydanı'nda son bulan 4 kilometrelik parkurda koştu.

Profesyonel ve amatör sporcuların bir arada yarıştığı koşuya kadınlar ve gençler yoğun ilgi gösterdi. Koşuya katılan tüm sporculara günün anısına madalya armağan edildi. 4 kilometrelik parkuru koşarak Abdullah Arda Meydanı’nda ulaşan sporcular büyük bir coşkuyla Onuncu Yıl Marşı’nı okudu.