Forum İstanbul'dan bir ilk: dondurma festivali

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi Forum İstanbul, 10’uncu yaşını, renkli bir festivalle kutluyor...

Forum İstanbul'dan bir ilk: dondurma festivali
08 Temmuz 2019 - 15:22

13-21 Temmuz arasında Forum İstanbul’da düzenlenecek olan Ice Cream Fest, oyun atölyeleri, workshoplar, güzel sanatlar etkinlikleri ve farklı sürprizleriyle, 7’den 70’e herkese unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Forum İstanbul’daki festival coşkusu akşamları da sahneye taşınacak. Ünlü sanatçı Kalben, festivalin ilk günü olan 13 Temmuz Cumartesi en güzel şarkılarını Forum İstanbul ziyaretçileri için seslendirecek. Konserler, festivalin kapanış günü olan 21 Temmuz’a dek sürecek.

İstanbul Bayrampaşa’da yer alan Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi Forum İstanbul, 10’uncu yaşını, son derece renkli bir festival organizasyonuyla kutluyor. Bu kapsamda 13-21 Temmuz arasında ilk kez Forum İstanbul’da düzenlenecek olan Ice Cream Fest, dondurma ve gastronomi meraklıları başta olmak üzere 7’den 70’e herkese unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

Çocuklar için oyun atölyeleri, yetişkinler için workshop’lar

Farklı dondurma markalarının satış gerçekleştireceği ve her markanın kendi stantlarında workshoplar düzenleyeceği 9 günlük festival boyunca, markalar her gün saat 18.00 ile 19.00 arasında da happy hour yaparak, katılımcılara özel yüzde 20 indirim uygulayacak.

“Yazın en serin eğlencesi Forum İstanbul’da bi’başka!” konseptli festival boyunca çocuk misafirlere yönelik yaratıcı oyun atölyelerinde, oyun hamuru ile dondurma yapımından yüz boyamaya kadar pek çok renkli etkinlik düzenlenecek.

Ice Cream Fest’te yetişkinler için de heyecan verici içerikler hazırlandı. Ana sahnede markalar eşliğinde dondurma ve tatlı workshop’ları düzenlenecek. Karikatüristler de dondurma şablonlarıyla müşterilerin karikatürlerini yapacak. Zemin, tavan ve duvarların aynayla kaplı olduğu ve binlerce yansıma görme fırsatı veren “sonsuzluk odası” deneyimi de festival süresince AVM içinde devam edecek. Ayrıca festival boyunca, özel üretilen dondurma dekorları photoboothlar olarak yerini alacak.

Festival coşkusu akşam sahneye taşınıyor

Festival coşkusu akşam saatlerinde de sevilen sanatçı ve grupların konserleri ve stand-up gösterileriyle sürecek. 15 Temmuz Pazartesi günü hariç her gün düzenlenecek olan konserler, festivale ayrı bir renk katacak.

Katılımcı Dondurma Markaları:

 • Mado
 • Lulu Gelato
 • Cold Stone
 • Kahve Dünyası
 • Troika Roasting Co.
 • Waffle Stop
 • Nova Coffee
 • Kechy Gurme
 • Çıtır Dondurma
 • Churella
 • CarrefourSA

Konser Programı:

13 Temmuz 2019 Kalben

14 Temmuz 2019 Six Pack

16 Temmuz 2019 Evrencan Gündüz ve Uzaylılar

17 Temmuz 2019 Lila

18 Temmuz 2019 Okan Çabalar

19 Temmuz 2019 Abur Cubur Show

20 Temmuz 2019 Eda Baba

21 Temmuz 2019 Can Oflaz

***

Forum İstanbul Hakkında: İstanbul Bayrampaşa’da toplam 495.000 metrekarelik inşaat alanına sahip Forum İstanbul 176.245 metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası 286 markası ile yalnız Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri. Mağaza karması, etkinlikleri, mimarisi, sanat eserleriyle de İstanbul’da yeni bir hayatın yolunu açan Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, E5 ve TEM otoyolunun bağlantı noktasında konumlanması, yeni metro hatları üzerinde olması ve İstanbul Havalimanı’na sadece 35 dakikada ulaşılabilir olması ile sadece İstanbullular’a değil, kenti ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçilere rahat ulaşım ve alışveriş fırsatı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Partili Eyyüp Kadir İnan'dan Büyükşehir'e salvolar
AK Partili Eyyüp Kadir İnan'dan Büyükşehir'e salvolar
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı