Foça'da 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı

2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı Foça Reha Midilli İlkokulunda gerçekleştirildi.

Foça'da 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı
14 Eylül 2022 - 23:21
İzmir’in Foça ilçesinde 2022-2023 eğitim-öğretim yılı, Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törenle başladı. Törene; Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar ve protokol üyelerinin yanı sıra eğitim yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

İlköğretim haftası kutlama töreni; İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar ve beraberindeki öğrencilerin Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden programda, tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar dileyen Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kutlama programı; Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen çelenk koyma töreninin ardından Reha Midilli İlkokulunun hazırladığı bir dizi etkinlikle devam etti.  Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmaların yapılmasının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler okundu ve folklor gösterileri yapıldı. Hazırladıkları gösterileri katılımcılar karşısında sergileyen 
öğrencilerin heyecanları ve mutlulukları gözlerinden okundu. Öte yandan Kaymakam Mehmet Türköz'ün konuşması sırasında öğrencilere "Bizler sizleri okulda görmeyi çok özledik, peki siz okulu özlediniz mi?"  sorusu öğrenciler tarafından coşkulu bir " Evet" le yanıtlandı. 

Ersoy Toptaş / Foça 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dikili Belediye Başkanı Kırgöz, 100 Günlük Çalışmalarını Değerlendirdi
Dikili Belediye Başkanı Kırgöz, 100 Günlük Çalışmalarını...
Bergama Orman İşletme Müdürü Şahin Dönertaş Hayatını Kaybetti
Bergama Orman İşletme Müdürü Şahin Dönertaş Hayatını...