FMV Işık Okulları Kültür Konferanslarının konuğu Prof. Dr. Erhan Erkut olacak

FMV Işık Okulları’nın 5 yıldır düzenlediği FMV Kültür Konferanslarının Nisan ayı konuğu MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut olacak. Erkut, 24 Nisan Çarşamba günü FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü’nde, “Eğitimin Geleceği” konulu bir konferans verecek.

FMV Işık Okulları Kültür Konferanslarının konuğu Prof. Dr. Erhan Erkut olacak
22 Nisan 2019 - 11:13

FMV Işık Okulları, 5 yıldır düzenlediği Kültür Konferansları kapsamında onlarca iş ve bilim insanı, yazar, siyasetçi, eğitimci ve farklı uzmanlıklarda pek çok önemli ismi dinleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. 24 Nisan Çarşamba günü saat 18:00’de FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Sacit Öncel Konferans Salonunda gerçekleştirilecek bu ayki konferansın konuşmacısı ise MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut olacak.

FMV Işık Okulları’nda 42.si düzenlenecek Kültür Konferanslarında “Eğitimin Geleceği”konulu bir konuşma gerçekleştirecek olan Erkut, lisans derecesini 1980’de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden, doktorasını ise 1986’da Florida Üniversitesi’nden aldı. 1985-2005 yılları arasında Alberta Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde ders veren Prof. Erkut, bu dönemde “INFORMS Teaching of Management Science Practice Award” ile “3M Teaching Fellowship” başta olmak üzere dokuz eğitim ödülü ile Canadian Operational Research Society tarafından verilmiş beş başarı ödülünü aldı, 50’den fazla hakemli dergi makalesi yayınladı. Eğitim ve araştırmanın yanında birçok endüstriyel projeyi de yöneten Prof. Erkut, Centre for Excellence in Operations adlı bir uygulamalı araştırma merkezi kurdu ve INFORMS Transactions in Education dergisinin kurucu editörlüğünü yaptı.

2005’te Türkiye’ye dönen Prof. Erkut, 2005-07 arasında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığı, 2008-2013 arasında Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğü görevlerinde bulundu. Erkut, 2014′den bu yana MEF Üniversitesinde Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. İstanbul Erkek Lisesi Eğitim Vakfı yönetim kurulu başkan yardımcısı ve akademik kurul başkanı olarak da görev yapan Prof. Erkut, son yıllarda Türkiye’de girişimcilik ve yetkinlik gelişimi konularında aktif olarak çalışmaktadır. Mehmet Zorlu Vakfı desteği ile hayata geçirdiği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı kapsamında verdiği YetGen eğitimleri ile 4 yıldır yüzlerce lise ve üniversite öğrencisinin profesyonel gelişimine destek olmaktadır. Prof. Erkut, "Üniversite Seçerken" ve "İşte Ceylanlar" kitaplarının yazarıdır.

5 yıldır süren FMV Kültür Konferanslarına daha önce İzzet Keribar, Nedim Gürsel, Prof. Dr. Bingür Sönmez, Ayşe Kulin, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ersin Özince, Özden İnönü Toker, Prof. Dr. Şevket Pamuk, Onur Öymen, Prof. Dr. Nihat Berker, İpek Çalışlar, Evin İlyasoğlu, Nezih Başgelen, Ahmet Ümit ve Batuhan Aydagül gibi isimler konuşmacı olarak katıldı.

Prof. Dr. Erhan Erkut’un konuşmacı olarak yer alacağı, katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu konferans, 24 Nisan Çarşamba günü saat 18:00’de FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Sacit Öncel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.