Feryal Gülman: Annelik tattığında tarifi olmayan sevgi

İmrenilen bir anne-oğul ilişkisinin Mimarı Feryal Gülman, oğlunun kendisine kattıklarını MAG okurlarıyla paylaşıyor.

Feryal Gülman: Annelik tattığında tarifi olmayan sevgi
10 Mayıs 2020 - 02:27

Cemiyet hayatının tanınmış simalarından Feryal Gülmal, MAG Mayıs sayısının konuğu olarak; Anneler Günü içeriğine özel açıklamalarda bulundu.

Anne olmayı sevginin tanımı olarak betimleyen Gülman, annelik sonrası değişen hayatını ise şu sözlerle anlattı: “Öncesinde hiç bilmediğiniz, ama tattığınızda da tarifi olmayan bir sevgi. Anne olduktan sonra hayatın anlamı değişiyor, farklı pencereler açılıyor. Artık kendiniz için değil, evladınız için düşünür, onun için adımlarınızı atar oluyorsunuz. Tabir-i caizse öncelikleriniz değişiyor, dünya onların ekseninde dönüyor.”

Oğlu ile yapmaktan en çok keyif aldığı aktiviteleri de paylaşan Gülman “Birlikte seyahat etmeyi çok severiz. Daha önce görmediğimiz yerleri keşfetmek en büyük hobimiz.Aynı zamanda birlikte film izlemeyi de çok seviyoruz. Koronalı günleri bu şekilde değerlendirmiş oluyoruz.Film zevklerimiz de uyuyor. Zaten son senelerde hep ben ondan tavsiye alıyordum. Şimdi birlikte izliyoruz" açıklamasında bulundu. 

Feryal Gülmal, MAG'ın sorularını yanıtladı:

Anneliği bir cümleyle anlatmanızı isteseydik neler söylerdiniz?

Anne olmak, sevginin tanımı ve bence çok sevmek… Öncesinde hiç bilmediğiniz, ama tattığınızda da tarifi olmayan bir sevgi.

Anne olmakla birlikte hayatınız nasıl bir değişime uğradı? Beklentileriniz doğrultusunda bir değişim mi oldu sizin için?

Anne olduktan sonra hayatın anlamı değişiyor, farklı pencereler açılıyor. Artık kendiniz için değil, evladınız için düşünür, onun için adımlarınızı atar oluyorsunuz. Tabir-i caizse öncelikleriniz değişiyor, dünya onların ekseninde dönüyor.

Annenizden aldığınız ve sizin için önem taşıyan bir öğüt var mıydı?

Annemin önceliği hep sevgiydi ama çok da disiplinliydi. Örnek aldığım yönlerinden en önemlisi kitap okuma alışkanlığı oldu. Onun beni yönlendirdiği gibi, ben de oğluma aşıladım kitap sevgisini. Dilerim o da kendi çocuklarına aşılar.

Oğlunuzla beraber yapmaktan en çok keyif aldığınız aktiviteler neler?

Birlikte seyahat etmeyi çok severiz. Daha önce görmediğimiz yerleri keşfetmek en büyük hobimiz.  Aynı zamanda birlikte film izlemeyi de çok seviyoruz. Koronalı günleri bu şekilde değerlendirmiş oluyoruz.  Film zevklerimiz de uyuyor. Zaten son senelerde hep ben ondan tavsiye alıyordum. Şimdi birlikte izliyoruz.

Yeni nesil gençler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Siz oğlunuzla nasıl bir bağ kurdunuz?

Yeni nesil gençlerin akıllı ve kendilerinden emin olduklarını düşünüyorum. Esprililer, nazikler, hedefleri var ve çalışkanlar.

Anneler Günü mesajınızı paylaşır mısınız?

Ben oğlumu bir dünya vatandaşı olarak yetiştirmeye çalıştım. Milliyetçi çizgisi ve siyasete olan ilgisi çok hoşuma gidiyor. İnsan önce ülkesini sevmeli.

Ünlü oyuncu model ve güzel anne Didem Uzel Sarı ve ailesinin kapak yıldızı olduğu MAG Mayıs sayısı “Anneler Günü” özel röportajları, ünlülerin #evdekal günlükleri dopdolu içeriği ve yazarları ile www.magdergi.com.tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, Issue, Türk Telekom’da online olarak okurlarıyla buluşuyor.