Fatih Gürbüz, Ankara'da vitrine çıktı

CHP'NİN FOÇA ADAYI FATİH GÜRBÜZ, ADAY TANITIM TOPLANTISINDA...

10 Şubat 2019 - 14:53

Aday belirleme sürecinin tamamlanmasının ardından belediye başkan adaylarını Ankara Spor Salonu'nda vitrine çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin 12 maddelik seçim bildirgesini de açıkladı.

CHP, yerel seçimlerdeki adaylarını Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen törenle tanıttı. Programa CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz ile birlikte ilçe belediye başkan adayları da katıldı. 

Yerel yönetimlere ilişkin 12 maddelik bildirgeyi açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz bu güzel toplumu cennete dönüştürmek için mücadele edeceğiz. Belediye başkanlarımızın temel görevlerinden birisi bu olacaktır" dedi.

Ankara'da diğer adaylarla birlikte sahneye çıkan Fatih Gürbüz, tören sonrası kendisine telefonla ulaşan gazetecilere duygularını şöyle anlattı: “Çok mutluyum. Beni bu onurlu göreve layık gören parti büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Onları mahcup etmeyeceğim. Bana inananların ve güvenenlerin yüzünü kara çıkarmayacağım. Sorumluluğumun farkındayım. Bu görevi hakkıyla yerine getireceğimin sözünü veriyorum. Seçimi kazanıp Foça'ya en iyi şekilde hizmet etmek için 7 gün 24 saat çalışacağım. Bu vesile ile Foça belediye başkan adaylığına beni layık gören, özellikle başta genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere partimizin yetkili kurullarına, il ve ilçe örgütlerine ve bugüne kadar çıktığım bu yolda desteğini bizden hiçbir zaman esirgemeyen Foçalı hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum." 

12 MADDELİK MANİFESTO

"Biz ne istiyoruz, ne yapacağız? Bunları paylaşacağım" diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, manifestosunda dikkat çeken 12 konu başlığını şöyle sıraladı;

1- Hoşgörülü ve saygılı kentler: Kimsenin kimliğine, inancına bakmadan eşit davranacağız. Belediye başkanlarımız toplumun bütün değerlerine saygılı olacak. Hiçbir ayrımcılık yapmayacak.

2- Hakça paylaşan kentler: Rant bütün kentlerde vardır. Rantı hakça bölüştüğünüz zaman hiçbir sorun yoktur. Biz rantın hakça bölüşülmesini istiyoruz.

3- Hesap veren ve şeffaf yönetilen kentler: Biz halktan vergi topluyoruz, harcadığımız her kuruşun hesabını vermek namus borcumuzdur.

4- Yoksulluğu yenen kentler: Asgari ücret alan işçi kardeşlerime sesleniyorum. 1 Ocak 2019'dan itibaren asgari ücret 2 bin 200 liradır. Sen 2 bin 200 lira almak istiyorsan, oyunu CHP'ye vereceksin. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, açlığı yok edeceğiz.

5- Üreten ve istihdam yaratan kentler: Bir kent her alanda üretmeli. Büyükşehirler kırsalla işbirliği yapmalı. Kenti ağaçlarla, çiçeklerle donatmak için ithal mi etmek lazım?

6- Yenilikçi ve akıllı kentler: İstanbullular Kadıköy'de, Beşiktaş'ta, Bakırköy'de, Sarıyer'de yaşamak isterim diyor. Buralarda insan sevgisi var.

7- Ulaşım sorunu: Bütün İstanbul'u yaşanabilir kent haline getireceğiz. Ulaşım ve altyapı sorunlarını çözeceğiz.

8- Nefes alan kentler: Beton ormanına dönüştü kentler. Bizim dışımızdaki canlılar da yok olmaya başladı.

9- Sosyal adaleti sağlayan kentler: Engelliler, yaşlılar için pozitif ayrımcılık yapacağız.

10- Kültür ve sanatı geliştiren kentler: Kentin bir kültürü vardır, sanatı vardır, sporu vardır yaşayacaksınız.

11- Doğa dostu kentler: Bizim dışımızdaki bütün canlıları koruyacağız, onları besleyeceğiz. 

12- Mutlu şehirler: Tüm yurttaşlarımızla mutlu yaşamak istiyoruz, bu sözümüzün arkasında duracağız.

Başarmak zorundayız; çocuklarımız, Cumhuriyet için, şehirlerimiz için, düşüncelerimizi açıklamak için başarmak zorundayız. Biz bahara özlem duyuyoruz, biz baharı getirmek zorundayız. Belediyelerimiz bu görevi başarıyla yapacaktır. Alanlara dağılıp mücadelemizi yapacağız.

Kaynak: İzmir Basın Grubu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fatih Gürbüz o eleştirilere yanıt verdi: Kaos üretme çabası...
Fatih Gürbüz o eleştirilere yanıt verdi: Kaos üretme çabası...
Setur Marinaları’na Boot Düsseldorf’ta denizcilerden büyük ilgi
Setur Marinaları’na Boot Düsseldorf’ta denizcilerden büyük...