Eşrefpaşa Hastanesi'ne Ek Hizmet Binası Geliyor: Depremden Etkilenen Kapasite Geri Kazanılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 Ekim 2020 İzmir depreminde hasar gören Eşrefpaşa Hastanesi'nin acil, ameliyathane ve kadın doğum servislerinin yer aldığı C Blok binası yerine, yepyeni bir ek hizmet binası inşa etmeye başlıyor.

Eşrefpaşa Hastanesi'ne Ek Hizmet Binası Geliyor: Depremden Etkilenen Kapasite Geri Kazanılacak
06 Temmuz 2024 - 14:02

Eşrefpaşa Hastanesi ek hizmet binası inşaatı başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eşrefpaşa Hastanesi’nin ek hizmet binası inşaatına başlıyor. Yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda hayata geçecek dev proje kapsamında 549 milyon liralık yatırım yapılacak.  Kadın doğum, acil  ve yoğun bakım servislerinin yer alacağı kentin sağlık alt yapısını yükseltecek ek hizmet binası bir buçuk yılda tamamlanacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eşrefpaşa Hastanesi'nde yeni ek hizmet binası için inşaat çalışmalarına başlıyor.

30 Ekim 2020 İzmir depreminin ardından Eşrefpaşa Hastanesi'nin acil, ameliyathane, kadın doğum servisinin bulunduğu C Blok binası hasar gördüğü için kullanılamaz hale gelmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Yapı İşleri Dairesi Başkanlığı önümüzdeki hafta başında işin yer teslimini yapacak. MBD İnşaat San. ve Tic. AŞ tarafından yapılacak ek hizmet binasının bir buçuk yılda tamamlanması planlanıyor. Yurttaşların en iyi şekilde sağlık hizmeti almasına imkan sağlayacak proje, 549 milyonluk yatırımla hayata geçecek. 


Acil servisten kadın doğum servisine sağlık hizmeti verecek

Yaklaşık 11 bin metrekarelik kullanım alanına sahip olacak yeni bina, bodrum ve zemin katla beraber 8 kattan oluşacak. Bina; acil servis, teknik birimler, morg, kafeterya, 24 yataklı hasta servisi, 26 yataklı kadın doğum servisi, 6 yataklı yoğun bakım servisi, 6 ameliyat salonu ve ameliyathane servisi, yemekhane, toplantı salonları ve merkezi sterilizasyon bölümlerinden oluşacak

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun...