Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin danışmanlık hizmetleri devam ediyor

Sosyal belediyecilik anlayışı ile sosyal hizmetlere büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz danışmanlık konularında vatandaşlara destek verdiği ...

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin danışmanlık hizmetleri devam ediyor
20 Haziran 2020 - 16:46

BÜYÜKŞEHİR UZAKTAN DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde verdiği ücretsiz psikolojik danışmanlık, beslenme ve diyet danışmanlığı ile aile içi danışmanlığı hizmetlerini Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında uzaktan sürdürmeye devam ediyor.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile sosyal hizmetlere büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz danışmanlık konularında vatandaşlara destek verdiği Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'ni de bu süreçte aktif olarak kullanmaya devam ediyor. Normalleşme öncesi ALO 153 Kriz Masası üzerinden gelen talepleri alanında uzman personellerce telefon veya görüntülü arama yolu ile gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, yeni dönem ile birlikte de bu çalışmayı aralıksız sürdürüyor.  Huzurlu bir toplum, sağlıklı bir aile kurumu için uzman psikolog ve diyetisyenlerin göreve hazır olduğunu belirten Büyükşehir Belediyes Başkanı Yılmaz Büyükerşen "Sokağa çıkma yasaklarının olduğu ve vaka sayılarının yüksek olduğu dönemlerde Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi personelimiz çalışmalarını kendi evlerinden telefon veya görüntülü konuşma aracılığı ile sürdürüyordu. Ne kadar normalleşme denilse de artan rakamlar nedeniyle tedirginliğimiz sürüyor. Hem bu hizmetlerden yararlanmak isteyen hemşehrilerimizi hem de personelimizi düşünerek hizmetlerimizi uzaktan sürdürmeye devam ediyoruz. Bu süreçten psikolojik olarak etkilenen Eskişehirliler başta olmak üzere, sağlıklı beslenme ve diyetisyen danışmanlığı için de kadınlarımız merkezimize gelmeden ücretsiz olarak faydalanabilirler" diyerek bu zor günlerin birlik ve beraberlik içerisinde atlatılacağına inandığını belirtti.

Destek almak isteyen kadınların 0222 233 08 08 üzerinden talep oluşturabileceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise merkezde tüm hizmetlerin ücretsiz olarak verildiğini belirttiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyabet hastaları ne kadar meyve tüketmeli?
Diyabet hastaları ne kadar meyve tüketmeli?
Bebekleri güneşten koruyacak 7 önemli kural
Bebekleri güneşten koruyacak 7 önemli kural