Enginar memleketinden enginarlı pide

Seferihisar'ın Ulamış Mahallesi'nde karakılçık ekmek ve armola peynirinden sonra "Enginarlı Pide" lezzeti doğdu.

Enginar memleketinden enginarlı pide
22 Nisan 2021 - 03:35
Pidecilik mesleğinin en iyilerinin olduğu Aydın Nazilli’de 50 yıl pideci ustalığı yapan Yaşar Demiralak'tan  mesleği öğrenen Fırat Demir, ailesi ile devir aldığı Özkumru Pide Salonu'nda bilinen pidelerden farklı bir lezzeti sundu. Geleneksel lezzeti bozmadan el ile açılan hamuru enginar ile buluşturan Demir, özellikle vejetaryen misafirler tarafından tercih ediliyor.  Her zaman aynı lezzet  

Özkumru Pide Salonu'nun işletmecisi Fırat Demir, el ile açtıkları hamurun ince ve çıtır olması, damak zevkine ve tercihine hitap ettiğini belirtiyor. Bilinen pidelerin yanı sıra; patlıcanlı kaşarlı pide, enginarlı kaşarlı pide, tortulu pide ve ege otlu ıspanaklı pide çeşitleri ile öne çıkan aile işletmesi özellikle yöresel bir sebze olan enginarın bu lezzetlerde kullanılması sonrası sosyal medyada lezzeti tadan misafirler tarafından olumlu şekilde paylaşılıyor.

Bu işletmede Kredi kartı yok
Efsane lezzetlerin yanı sıra işletmede kredi kartının kullanılmaması eski günleri zamanımıza taşıyan bir parça oluyor. Fırat Demir, "Biz misafirlerimize asla müşteri gözüyle bakmıyoruz. Yüz yüze olan her şeyin samimiyetine, sıcaklığına ailecek inanıyoruz ve bunu sürdürmeye devam ediyoruz.. Müşteri değil evimizde misafir ağırlıyor gibi hissediyoruz. Onları memnun etmek, farklı lezzetlerimizle yüzlerindeki gülümsemeye az da olsa sebep olmak bizi inanın en çok mutlu eden durum.  Bağ kurduğumuz kişilerden olumlu geri dönüşler almak işimizi doğru yaptığımızı gösteriyor’’ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı Gönüllü Ordusu Yetiştiriyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı...
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı Faciasına İlişkin Açıklama:
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı...