En Lezzetli Mutfak Alhatoğlu Zeytinyağlı Mutfağı

Türkiye'nin önde gelen zeytin ve zeytinyağı üreticisi Alhatoğlu, sosyal medyada açtığı mutfak ile zeytin ve zeytinyağlı yemeklerin eşsiz tariflerini kullanıma sundu.

En Lezzetli Mutfak Alhatoğlu Zeytinyağlı Mutfağı
26 Mayıs 2020 - 15:19

Hızla yayılmaya devam eden Covid 19 salgını tüm dünyaya sağlıklı beslenmenin önemini hatırlattı. Bağışıklık sistemini destekleyen zeytinyağına olan talep pandemi sürecinde giderek artmaya başladı.

Ürettiği "özellikli ve farklı" marka ürünlerle dikkat çeken Alhatoğlu Zeytinyağları artan talebe karşı üretime hız verdi. Alhatoğlu Zeytinyağları Ortaklarından Alper Alhat, virüs nedeniyle her ülkenin ciddi tedbirler aldığını ancak en önemli konunun bireysel tedbirler olduğunu söyledi. Alhat "Bu önlemlerin başında da bağışıklık sistemini güçlendirmek geliyor. Bunun en lezzetli yolu ise zeytinyağı tüketmek” dedi.

Güçlü bağışıklık sistemi için “zeytinyağı”

Alhat, zeytinyağının doğrudan ve doğal olarak tüketilen bir yağ olduğunu ifade ederek "Ayrıca uzmanlar da bakteri, mantar ile virüslerden gelen saldırılara karşı zeytinyağının bağışıklık sistemini güçlendirerek koruyucu etkisi olduğunu söylüyor. Elimizde bu nimetten en güzel ve en lezzetli şekilde faydalanmalıyız" dedi.

Alhatoğlu Mutfağı yemek kanalı

İnsanların salgın döneminde "sağlıklı" beslenmeye yöneldiğini belirten Alhat “Biz de böyle bir zamanda sağlıklı gıda üretmenin haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. Alhatoğlu olarak zeytinyağlı yemeklerde doğru bilinen yanlışların da anlatıldığı, lezzetli tariflerin yer aldığı sanal bir mutfak oluşturduklarını söyleyen Alhat "Alhatoğlu Mutfağı isimli bu kanalımız Youtube, facebook, Instagram ve Tik Tok üzerinden yayın yapıyor. Mutfağımızda Alhatoğlu Zeytinyağlarının ürettiği farklı özelliklerdeki farklı marka ürünleri kullanılarak pişirilen tarifleri herkesle paylaşmaya başladık. Tüm tariflerimiz evimizde rahatlıkla yapabileceğimiz malzemelerden oluşuyor. Mutfağımız sağlıklı yemeklerin nasıl yapıldığını gösteren bir yol haritası niteliğinde" dedi.

7'den 70'e zeytinyağı

Alhatoğlu Zeytinyağları ortaklarından Mustafa Alhat ise Ar-Ge çalışmaları sonucu 7'den 70'e herkesin kullanabileceği farklı özelliklerde zeytinyağları ürettiklerini ve bu arada tüketicilerin beklentilerine yönelik yeni ürünler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Çocukların rahatça tüketebileceği zeytinyağını Kidsolio markasıyla yıllar önce Rusya ve Amerika pazarı için üretmeye başladıklarını ve Kidsolio’nun dünyadaki çocuklar için üretilmiş ilk zeytinyağı olduğunu hatırlatan Mustafa Alhat "Yumuşak lezzetiyle çocukların sevdiği, organik olmasıyla annelerin güvenle aldığı bu lezzeti kısa süre önce Joker mağazalarında Türk çocuklarıyla da buluşturduk " dedi.

Mustafa Alhat ayrıca Yüksek polifenollü erken hasat arayanlara Acı Yeşil (Bitter Green) ile erken hasat olsun ama çok fazla yakmasın diyenlere Ena markasıyla eşsiz bir lezzet sunduklarını belirtti. Alhat, günlük kullanım ve pişirme için Bestolio Naturel Sızma zeytinyağı ve Bestolio Riviera zeytinyağı ürünlerinin de yine farklı seçenekler arasında yer aldığını belirtti. Alhatoğlu Mutfağı'nda bu farklı özellikli yağları, farklı yemeklerde kullanımı ile ilgili örneklerin yer aldığını da sözlerine ekledi.

 Zeytin denilince Akhisar

Akhisar'ın verimli ağaç potansiyeliyle dikkat çektiğini söyleyen Alper Alhat, bölgenin 14 milyon ağacıyla en önemli üretim merkezi olduğunu belirtti. Alhat, "Akhisar, üretim prosesine, hasat zamanına, bilimsel tekniklere büyük özen gösteriyor. Bu yüzden de en güzel yağları üretiyor" diye konuştu.