Ege Üniversitesinde "Uluslararası Öğrenciler Günü" etkinliği düzenlendi

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Budak: “Üniversitemizde, 100 ülkeden 2 bin 500’ün üzerinde yabancı uyruklu öğrenci eğitim alıyor”

Ege Üniversitesinde "Uluslararası Öğrenciler Günü" etkinliği düzenlendi
18 Kasım 2022 - 23:01

Uluslararası Öğrenciler Günü

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) tarafından “Uluslararası Öğrenciler Günü” dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. EÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemil Gürgün ve  Prof. Dr. Mehmet Ersan, EÜ Senato Üyeleri, akademisyenler, Azerbaycan Aydınlanmacılar Derneği yetkilileri ve Türk ve uluslararası öğrenciler katıldı.

Ege Üniversitesi (EÜ) tarafından “Uluslararası Öğrenciler Günü” dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. EÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemil Gürgün ve Prof. Dr. Mehmet Ersan, EÜ Senato Üyeleri, akademisyenler, Azerbaycan Aydınlanmacılar Derneği yetkilileri ve Türk ve uluslararası öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “17 Kasım 1941 yılında ilan edilen Uluslararası Öğrenciler Günü’nü vesilesiyle sizlerle bugün bir araya geldik. Bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan ziyadesiyle mutluyum ve hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. 100 farklı ülkeden 2 bin 500’ün üzerinde yabancı uyruklu öğrencimiz üniversitemizde eğitim alıyor. Bunun yanı sıra 16 farklı ülkeden 150’nin üzerinde ERASMUS ve Orhun değişim öğrencisini de üniversitemizde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.


“Sizleri geleceğe hazırlamak için üstün gayret sarf ediyoruz”

Öğrencilere seslenen Prof. Dr. Budak, “Uluslararası arenada adından saygıyla söz ettiren; tam akredite olmuş, öğrenci odaklı bir araştırma üniversitesinde eğitim görmenin ayrıcalığını yaşıyorsunuz. Yeşil, sürdürülebilir, erişilebilir ve 24 saat yaşan bir kampüstesiniz. Sınırların aşıldığı, küresel kimliklerin benzeştiği, iletişim ve bilişim teknolojilerinin hızla geliştiği çağımızda; sizleri geleceğe hazırlamak için üstün gayret sarf ediyor, tüm faaliyetlerimizi bu bilinçten yola çıkarak yürütüyoruz. Ege Üniversitesi çatısı altında sadece akademik gelişiminizle değil, kültürel ve sosyal gelişiminizle de yakından ilgileniyoruz. 21’inci yüzyılın değişen rekabet koşullarında fark yaratan bireyler olmanız için tüm imkânlarımızla sizlerin yanındayız. Lütfen size sunulan tüm hizmetlerden ziyadesiyle istifade edin. Ailenizden uzaklarda bizlere emanetsiniz ve her talep ettiğinizde koşulsuz olarak sizlerin yanında olacağız. Biz, kocaman bir aileyiz ve sizlerin de ailemize katılmanızdan çok mutluyuz. İzmir’imize ve üniversitemize tekrardan hoş geldiniz” diye konuştu.

Etkinlikte uluslararası öğrenciler Ege Üniversitesi ile ilgili deneyimleri hakkında konuşmalar gerçekleştirdi.  Ayrıca etkinlik boyunca Hip Hop, Tango, Viyana Valsi Dans gösterisi düzenlendi. Yine Kırgız öğrenciler dans gösterisi yaparken Kırgızlı öğrenci Aktan Abdımomunov “Kırgızistanım” şarkısını seslendirdi. Etkinliğin sonunda EÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından etkinlikte destek veren öğrencilere hediyeler ve teşekkür belgesi verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki neden?
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki...