Ege'de "Türk Devletleri Teşkilatı Çalıştayı" düzenlenecek

    Ege Üniversitesi (EÜ) Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ve Sahipkıran Stratejik Araştırmaları Merkezi (SASAM) iş birliğinde “Türk Devletleri Teşkilatı Çalıştayı” düzenlenecek...

    Ege'de "Türk Devletleri Teşkilatı Çalıştayı" düzenlenecek
    27 Aralık 2021 - 11:26
    İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ve Sahipkıran Stratejik Araştırmaları Merkezi (SASAM) iş birliğinde “Türk Devletleri Teşkilatı Çalıştayı” düzenlenecek. Çalıştay, EÜ Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Konferans Salonunda 28 Aralık Salı günü (yarın)  10.00- 16.00 saatleri arasında yapılacak.

    Moderatörlüğünü Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nadim Macit’in yapacağı çalıştayın ilk oturumda  “Teşkilâtın Tarihî Zemini”, “Teşkilâtın Coğrafî ve Jeopolitik Konumu”, “Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Hukuk Çerçevesinde Teşkilât”, “İktisadî Coğrafya Çerçevesinde Teşkilât”, “Güvenlik Politikaları Çerçevesinde Dinsel Alan”, “Sorunlar-Açmazlar” konuları tartışılacak.  SASAM Başkanı Mesut Emre Karaköse’nin moderatörlüğünü üstleneceği ikinci oturumda ise “Bölgesel Yaklaşımlar”, “Rusya, ABD, Çin ve İran Etkisi”, “Güç Odağı Olma Potansiyeli”, “Oyun Kurma Yaklaşımı”, “İmkânlar – Fırsatlar”, “Yol Haritası İçin Öneriler” konularında alanında uzman konuşmacılar sunumlar gerçekleştirecek.

    Çalıştaya, Türkiye Politik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (TÜRPAV) Başkan Yardımcısı Dr. Sinan Demirtürk, TÜRPAV Milli Politikalar Enstitüsünden Prof. Dr. Suat Kolukırık, SASAM Başkan Yardımcısı ve Türkiye-Kazakistan Dostluk Derneği Başkanı Cesurhan Taş, Kırım Kalkınma Vakfı Başkanı Ünver Sel, EÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Aydın İbrahimov, EÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Mutluer, uzman startejistler ve akademisyenler konuşmacı olarak yer alacak. Çalıştay ile ilgili detaylı bilgiye EÜ Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü web sayfasından ulaşılabilecek. 

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      Foça'nın Dedeleri
      Foça'nın Dedeleri
      Gençlerin önceliği ne para ne kariyer ne de şöhret
      Gençlerin önceliği ne para ne kariyer ne de şöhret