E Twinning Projesi Foçalı Çocuklarla Öykü Yazarını Buluşturdu

E TWİNNİNG PROJESİ FOÇALI ÇOCUKLARLA ÖYKÜ YAZARINI BULUŞTURDU

E Twinning Projesi Foçalı Çocuklarla Öykü Yazarını Buluşturdu
21 Ocak 2021 - 13:10
İzmir’in Foça İlçesi’nde bulunan Reha Midilli İlkokulu’nun öğrencileri çocuk öyküleri yazarı Ayşegül Kara Zorlu ile uzaktan erişim yoluyla bir araya geldiler. e-Twinning projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliğin amaçlarından birinin anne ve babalar ile çocukların cep telefonu bağımlılığından kurtarılması ve kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi olduğu açıklandı.

Mill Eğitim Bakanlığı’nın e-Twinning çalışmaları kapsamında ki proje Foça Reha Midilli İlkokulu 2 A Sınıf Öğretmeni Yeliz Albayır Nakcı tarafından hazırlandı. “Anne ve Baba.Telefonlar Rafa,Kitaplar Masaya” adlı projenin ilk konuk yazarı Ayşegül Kara Zorlu oldu. Çocuklar yazarın “Şakrak” adlı öykü kitabını önceden okudular. Öyküler, karakterleri ve öykü yazımıyla ilgili sorularını hazırladılar. Proje ortağı 10 okulun öğretmen ve öğrencileriyle birlikte katıldıkları (ve Zoom programı üzerinden gerçekleştirilen) “Çocuk Yazar Buluşması” bölümünde soruları konuk yazara kendileri sordular.

Yazar Ayşegül Kara Zorlu; soruları içtenlikle yanıtladı. Öğrencilere kitap tercihleri ile iyi bir yazar olmak isteyenlerin nelere dikkat etmeleri konularında öğütlerde bulundu.
Öğrenciler ; Çocuk - Yazar buluşmasında eğlenceli zaman geçirdiklerini ve merak ettikleri konularda bilgilendiklerini belirterek konuk yazara teşekkür ettiler.

Proje koordinatörü Öğretmen Yeliz Albayır Nakcı, amaçlarının anne babalarıyla birlikte, çocuklara kitap okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi kazandırmanın yanısıra son zamanlarda oldukça yaygın olan cep telefonu bağımlılığına kapılmalarını önlemek olduğunu söyledi.

Seyfi GÜL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kontrollü Normalleşme İçin Genelge Yayımlandı
Kontrollü Normalleşme İçin Genelge Yayımlandı