DEÜ Tınaztepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Tamamlanıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Tınaztepe Yerleşkesi’nde yapımı devam eden yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatında incelemelerde bulundu.

DEÜ Tınaztepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Tamamlanıyor
13 Ekim 2020 - 15:20
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Tınaztepe Yerleşkesi’nde yapımı devam eden yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatında incelemelerde bulundu. Tesisin Ocak ayı sonunda hizmete açılacağını müjdeleyen Rektör Hotar, “Üniversite yönetimi olarak eğitim ve araştırma faaliyetlerimize yönelik altyapımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Mensuplarımıza sunduğumuz sosyal ve sportif imkanlarımızı da aynı özenle yenileyerek, mevcut tesislerimize yenilerini ekliyoruz” diye konuştu.
 
Türkiye’nin köklü öğretim kurumlarından olan Dokuz Eylül Üniversitesi, akademik çalışmalarının yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da önemli yatırım projelerini sürdürüyor. Bu amaçla DEÜ Tınaztepe Yerleşkesi’nde bulunan spor kompleksine ek olarak planlanan yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatı son hızla devam ediyor. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, inşaatı süren yarı olimpik havuzu ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu. DEÜ Yapı İşleri Daire Başkanı Emrullah Koman’dan proje ile ilgili bilgi alan DEÜ Rektörü Hotar, “Üniversite yönetimi olarak eğitim ve araştırma faaliyetlerimize yönelik altyapımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Mensuplarımıza sosyal ve sportif faaliyet alanlarında da en iyi imkanları sunmayı hedefliyoruz. Tesislerimizi de aynı özenle yenileyerek, kapasitelerini arttırıyoruz” dedi.

OCAK SONUNDA HİZMETE GİRİYOR
DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Bina içerisinde 25 metre uzunluğunda ve 15.40 metre genişliğinde; 2 metre derinliğinde 6 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu ile 15,40 metre uzunluğunda 6,70 metre genişliğinde ve 1 metre derinliğinde antrenman havuzu olacak. Binada, kadın-erkek soyunma odaları, duş-WC grupları, kadın-erkek antrenman odaları, hakem odası, 2 adet çalışma ofisi, ilkyardım odası, 50 kişilik havuzu gören kafeterya, 200 kişilik tribün, spor (fitness) salonu yer alacaktır. Ayrıca, bina çevresinde yaklaşık 2 bin 200 metrekare peyzaj ve rekreasyon alanı ile 20 araçlık açık otopark bulunacak. Hayatın normal akışına dönmesiyle tesisimiz tüm öğrencilerimizin ve personelimizin kullanımına açık olacak. Tesisimizi Ocak 2021 sonu itibariyle tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.
 
ÇOK AMAÇLI TESİS
Çalışmalar hakkında bilgi veren DEÜ Yapı İşleri Daire Başkanı Emrullah Koman da “Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Binası, Tınaztepe yerleşkesi içerisindeki mevcut kapalı spor salonu, futbol sahası ve atletizm pisti, 2 adet açık basketbol sahası, 2 adet tenis kortu ve mini futbol sahasının bulunduğu spor kompleksinin yanında konumlandırıldı. Bina; bodrum kat, zemin kat ve 1. kat olmak üzere üç kattan oluşmaktadır. İnşaatta betonarme imalatlar, duvar imalatları tamamlandı. Çelik çatı ve cephe kaplama, hacim zemin kaplama işleri ile elektrik, mekanik tesisat ve asansör işleri devam ediyor. Toplam inşaat alanı 4 bin 14 metrekaredir” diye konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...