Derin Mermerci: 'Hayvan sevmeyen insan benim çevremde olamaz'

Cemiyet hayatının 'en cool ve stil' denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen isimlerden biri olan Derin Mermerci ile bu hafta ALEM dergisi çok konuşulacak bir çekime imza attı.

Derin Mermerci: 'Hayvan sevmeyen insan benim çevremde olamaz'
07 Ekim 2020 - 17:06

Cemiyet hayatının 'en cool ve stil' denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen isimlerden biri olan Derin Mermerci ile bu hafta ALEM dergisi çok konuşulacak bir çekime imza attı.

Çekimin sytling’ini kendi üstlendi
ALEM dergisi ile gerçekleşen çekimin stylin’ini üstlenen Derin Mermerci “Bu çekimde giyeceklerime bir gece önce karar verdim. Her daim kullanılabilecek zamansız parçalara sahip olduğumu gördüm ve vintage parçalarla kombinledim. Bir anlamda da insanlara “elimizdekileri değerlendirmemiz gerekir” demek istedim. Fazlasıyla tüketen bir toplum olmuştuk. Yaşadığımız bu olağandışı süreçte var olanı değerlendirmenin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha fark ettik. Çekimde giydiğim parçaların birçoğu ortalama 10-15 yıllık geçmişe sahip" ifadelerini kullandı. 

Bana çok görgüsüz geliyor."
Derin Mermerci, 'Asla giymem dediğiniz bir kıyafet var mı?' sorusuna ise şöyle yanıt verdi:  “Dolgu topuk sevmiyorum. Ya da üzerinde kocaman marka yazan herhangi bir şey kullanmak, giymek bana çok görgüsüz geliyor.” 

Lal ile Mila’da bunu görüyorum.”
2 tane dünyalar güzeli kızı olduğunu söyleyen Mermerci, ileride kızlarına vereceği en iyi stil tavsiyesiyle ilgili şunları söyledi: “Cool olun, kendinize özgü stiliniz olsun. Kaldı ki isteseler de sıradan olamayacaklarına inanıyorum. Farklı olmak doğuştan gelen bir özellik ve Lal ile Mila’da bunu görüyorum.” Mermerci, ikizleri Lal ile Mila'yla ilgili ayrıca “Tabii ki farklılar. Herkes ikizleri aynı karakter bekliyor halbuki iki ayrı gezegen gibiler. Ortak özellikleri müthiş sevgi dolular. Merhametliler, zekiler. İkisiyle de çok gurur duyuyorum" dedi. 

"Hayvan sevmeyen insan benim çevremde olamaz."
Hayvanlara olan ilgi ve sevgisiyle bilinen Mermerci, "Çocuklar ve hayvanlar benim kırmızı çizgim ve evet ailemden geliyor. Hayvan sevmeyen insan benim çevremde olamaz. Barınakta bakımını üstelendiğim çok fazla köpek var. Sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi konusuna oldukça fazla zaman ayırıyorum. Sahip bulunması noktasında tıkandığımda sizin de gördüğünüz gibi sosyal medya hesabımdan paylaşıyorum. Yardım istiyorum. Hayvanların olmadığı bir dünyada yaşamayı düşünemiyorum. Son zamanlarda medyaya yansıyan ve hayvanlara yapılan işkenceleri gördüğümde gerçekten hasta oluyorum" şeklinde konuştu. 

Yalan söyleme ki ne dediğini hatırlamak zorunda kalma.”
Derin Mermerci, rahmetli babasından çok şey öğrendiğini belirterek "Canım babamla çok az vakit geçirmiş olmakla birlikte her şeyini,  aklını, hayat dersi olacak cümlelerini. Mesela, çocukken beni işe götürürdü, hemen çalışma masasının arkasında kendi kaleme aldığı kocaman bir yazı vardı; 'Yalan söyleme ki ne dediğini hatırlamak zorunda kalma' yazardı. Bu kadar değerli bir hayat bilgisini nereden öğrenebilirdim ki" diye konuştu. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
91. İEF'de sponsorlar Folkart ve Migros
91. İEF’de sponsorlar Folkart ve Migros
İyicilik ve Kötücülük Ölçeğinde Türkiye sınırın altında kaldı
İyicilik ve Kötücülük Ölçeğinde Türkiye sınırın altında...