Decathlon, Türkiye'deki 38. Mağazasını İsfanbul'da açtı!

Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye’deki 38. Mağazasını İsfanbul’da açtı!

Decathlon, Türkiye'deki 38. Mağazasını İsfanbul'da açtı!
20 Ağustos 2020 - 10:51

Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon’un Türkiye yatırımları hız kesmiyor. Türkiye’nin 13 şehrinde 38’e ulaşan mağaza sayısı ve e-ticaret sitesiyle tüm Türkiye’ye sporu ulaştıran ve sporu yaygınlaştırmayı hedefleyen Decathlon şimdi de İsfanbul AVM’deki yeni mağazasıyla sporseverlerle buluşuyor.

Decathlon’un dün (19 Ağustos’ta) İsfanbul AVM’de açtığı yeni mağazası, 2500m2 alanda sporseverlere 70’ten fazla spor dalında binlerce ürünü sunmanın yanı sıra, mağaza içindeki spor alanlarıyla sporseverlerin yeni sporlar keşfetmelerini ve deneyimlemelerini de sağlayacak!

Decathlon Türkiye CEO’su Mickael Cadot: “Yeni mağaza açılışlarımıza önümüzdeki dönemlerde de devam ederken, sporu daha da erişilebilir kılmak için yeni iş modellerimizle ve farklı iş birlikteliklerimizle de sizlere sporun mutluluğunu ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu sayede sporla ilgili aklınıza gelen birçok konuda sizlerin çözüm ortağı olacağız.” diyor. Cadot Decathlon’un Türkiye’de artan yerli üretimine de şu sözlerle dikkat çekiyor: “2021 yılında Decathlon Türkiye’nin giysi ithalatı ciddi oranda artmaya devam edecek. Decathlon Avrupa’nın çorap ihtiyacının %80’i Türkiye’de üretiliyor. Bu yıl sonu itibariyle bazı sırt çantalarımızın üretimi de Merzifon’da başlayacak.” Cadot Decathlon’un üretim süreçlerindeki sürdürülebilirlik çalışmaları ile ilgili ise şunları söyledi: “Decathlon olarak İklim değişikliğini 1.5°C’de tutmak için 2016-2026 yılları arasında karbon yoğunluğumuzu %40 azaltmayı taahhüt ediyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda 2019'da pamuklu ürünlerimizin %95'i organik tarım, BCI ve geri dönüşüm yoluyla elde edilen sürdürülebilir kaynaklardan üretildi. Hedefimiz 2020 sonuna kadar bu oranı %100'e çıkarmak.”

Decathlon, Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. Doğa yürüyüşünden fitnessa, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola, patenden bisiklete kadar farklı spor dallarında kimisi dünyaca ödüllü ürünlere sahip olan Decathlon’un en büyük özelliği, profesyonel sporcular ve müşteriler tarafından test edilip kullanılan en yenilikçi ve en kaliteli spor ekipmanlarını mümkün olan en düşük fiyatlarda sunması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı
Araştırma: Dünyadaki dijital göçebe sayısı 35 milyonu aştı
Kiracı en hızlı nasıl tahliye edilir?
Kiracı en hızlı nasıl tahliye edilir?