Continental'den bayramda güvenli ve keyifli bir yolculuk için öneriler

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, bayramda güvenli ve keyifli bir yolculuk için araç bakımı ve doğru lastik seçiminin önemine dikkat çekiyor...

Continental'den bayramda güvenli ve keyifli bir yolculuk için öneriler
28 Nisan 2022 - 09:54
Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Sevdiklerini ziyaret etmek isteyenlerin ya da bayramı tatil olarak değerlendirmek isteyenlerin çoğu yolculuklarında karayolu ulaşımını tercih ediyor. Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, bayramda güvenli ve keyifli bir yolculuk için araç bakımı ve doğru lastik seçiminin önemine dikkat çekiyor. 
Bayram tatilinin yaklaşmasıyla yolculuk hazırlıkları da başladı. Havaların ısınmasıyla bayramı tatil fırsatı olarak görenler de yolculuk planlamalarını tamamladı. Continental bayram trafiğine araçlarıyla çıkacaklar için tüm yükü taşıyacak lastiklerin doğru seçilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatarak önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Kış lastiklerini rafa kaldırın
Havaların iyice ısınmaya başladığı bahar mevsimine denk gelen bayram tatilinde aracın dört lastiğinin de yaz lastiği olması kritik önem taşıyor. Yaz lastikleriyle virajlarda daha az savrulma yaşanıyor, üstelik yakıt tüketiminde de önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Sürüş güvenliği için 10 yıldan daha eski lastiklerin de değiştirilmesi tavsiye ediliyor.
 
Lastiklerin hava basıncını ve diş derinliğini kontrol edin 
Yol ve hava koşulları nasıl olursa olsun, ilk olarak lastiklerin hava basıncını ve diş derinliğini kontrol etmek gerekiyor. Continental doğru hava basıncına sahip lastiğin yola daha geniş bir yüzeyde temas ettiğine ve bu yüzden daha güvenli olduğuna dikkat çekiyor. Lastikler bu sayede daha az ve düzenli aşınarak hem daha az ısınıyor hem de daha az yıpranıyor. Ayrıca yakıt tasarrufu sağlanıyor. Aksi halde, uzun süre yol alındığında ısınan lastik içerisindeki havanın basıncı yükselerek sürücüyü yanıltabiliyor. Continental, aynı durumun güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmış araçların lastikleri için de geçerli olduğunu hatırlatıyor. 
 
Düşük diş derinliği fren mesafesini uzatıyor
Lastik diş derinliği de yola çıkmadan önce mutlaka kontrol edilmesi gereken bir diğer önemli ayrıntı. Diş derinliğinin 3 mm’nin altına düşmemesine dikkat etmek gerekiyor. Düşük diş derinliği fren mesafesinin uzamasına sebep oluyor. Continental stepnelerin de mutlaka kontrol edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.
 
Sürücüler hazır mı?
Lastik ve araç kontrollerinin yanı sıra yola çıkacak sürücülerin dinlenmiş ve dinç bir şekilde yola çıkmaları, trafik kurallarına her daim uymaları ve hız yapmamaları da yola çıkmadan yapılacaklar listesinin belki de en başında geliyor. Sadece trafik kurallarına uyarak bile binlerce hayat kurtarmak elimizde…
 
Hazırsanız yolculuğun keyfini çıkarın! 
Continental’in keyifli bir yolculuk için hazırladığı Continental Yol Şarkıları listesi de Spotify uygulamasında sizi bekliyor. QR kodu telefonunuzdan okutarak eğlenceli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça'dan Destek
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça’dan...
Site aidatları kira bedeline yaklaştı
Site aidatları kira bedeline yaklaştı