Çaltılıdere'de yeni bir sosyal yaşam alanı doğuyor

Aliağa Belediyesi’nin Hazırladığı Sosyal Yaşam ve Rekreasyon Alanı Projesinde Saha Çalışmaları Başladı.

Çaltılıdere'de yeni bir sosyal yaşam alanı doğuyor
01 Temmuz 2021 - 12:54
İzmir-Aliağa (01.07.2021) - Geçtiğimiz ay 8 mahalle projesine eş zamanlı başlayan Aliağa Belediyesi bu kez Çaltılıdere’de Sosyal Yaşam ve Rekreasyon Alanı Projesine başladı. Çaltılıdere’de kaliteli sosyal yaşam olanakları sunacak tesis ve rekreasyon alanı mahalle sakinleri, çocuklar ve ziyaretçiler için yaşamı renklendirecek doğa ile iç içe zaman geçirme olanağı sağlayacak.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kenti bir turizm destinasyonuna dönüştürme vizyonu doğrultusunda mahalleye hızla kazandırılacak olan projede çalışmalar başladı. Çaltılıdere Mahallesinde Taş Kahve, Düğün Salonu ve Akçaliman mevki arasında kalan toplam 37.000 metrekare alanda projelendirilen  “Çaltılıdere Sosyal Yaşam ve Rekreasyon Alanı” için belediye ekipleri tesviye çalışması yaparken iş makineleri ile zemin hazırlığı gerçekleştiriliyor. Çalışmaların yaklaşık dört aylık bir sürede tamamlanması planlanıyor.

SOSYAL TESİS ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Çaltılıdere Sosyal Yaşam ve Rekreasyon Alanı içerisinde yer alan 940 metrekare kapalı alana sahip 2 katlı ve 200 kişi kapasiteli sosyal tesis binası yenilenerek özel gün ve kutlamalara ev sahipliği yapacak.

MESİRE ALANI DOĞAYLA İÇ İÇE KEYİFLİ SAATLER SUNACAK
Proje dahilinde toplam 22.000 metrekare alana sahip mesire alanı yer alıyor. Mesire alanı Aliağa’da doğanın tadını çıkarmak isteyenlerin uğrak noktası olacak. Yeme-içme faaliyetleri için farklı noktalarda büfeler yer alacağı gibi doğal ortamda piknikten vazgeçemeyenler için de masalar ve barbekü alanları bulunuyor. Kent mobilyaları ve kamelyalar ziyaretçilerin konforunu sağlarken 60 araç kapasiteli otopark da trafik akışını rahatlatacak.

UÇURTMA TEPESİ’NİN MÜDAVİMLERİ HEM ÇOCUKLAR HEM BÜYÜKLER OLACAK
Rekreasyon alanında çocuklar için en heyecanlı noktalarından biri ise Uçurtma Tepesi olacak. 10.000 metrekareyi kapsayan serbest kullanım alanı ile Uçurtma Tepesi, püfür püfür havasıyla ve rengârenk uçurtmaların görsel şöleniyle her yaştan misafirin ilgi odağı ve bölgenin gözde mekânı olacak. Proje alanında yer alan ahşap çocuk oyun grupları çocukların kendi kendine hayal gücü ile oyun kurabileceği bir aktivite noktası olacak.

MODERN BİSİKLET YOLU
Çaltılıdere Sosyal Yaşam ve Rekreasyon alanı projesinde 800 metre uzunluğunda standartlara uygun bisiklet ve yürüyüş yolları da bulunuyor. Proje hakkında bilgiler veren Aliağa Belediyesi Jeotermal A.Ş Şirketi Proje Şefi ve Peyzaj Mimarı Yasemin Yağmur Zengin, şunları söyledi: “Proje sayesinde hem Çaltılıdere Mahallesi hem de bölge halkı yepyeni modern bir sosyal yaşam ve rekreasyon alanına kavuşmuş olacak. Vatandaşlarımızın keyifle, huzurla vakit geçirebileceği, tüm olanakların sunulduğu projeyi yaklaşık dört ayda tamamlamayı planlıyoruz”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte soğuk havalarda vücudu ısıtan tavsiyeler: Isınmak için kuruyemiş, havuç, tarçın tüketin…
İşte soğuk havalarda vücudu ısıtan tavsiyeler: Isınmak için...
Omicron'un belirtileri arasında ilk sıralarda!
Omicron’un belirtileri arasında ilk sıralarda!