Büyükşehir sokak hayvanlarını unutmuyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarına mama desteğinde bulundu.

31 Mart 2020 - 14:12 - Güncelleme: 01 Nisan 2020 - 21:41

Manisa Büyükşehir Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarına mama desteğinde bulundu. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, kent merkezinde kedi ve köpeklerin muhtelif beslenme noktalarına mama bıraktı.

Korona virüs salgını sokak hayvanlarını da olumsuz etkiledi. 'Evde kal' çağrısıyla birlikte boşalan sokaklarda, sokak hayvanlarının beslenme imkanı azaldı. Hal böyle olunca Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler de harekete geçerek, sevimli dostlarımıza mama desteğinde bulundu. Kent merkezinde kedi ve köpeklerin muhtelif beslenme noktalarına mama bırakan ekiplere Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uğur Başkal, Veteriner İşleri Şube Müdürü İsmail Çam ve Veteriner Hekim Mehmet Bayram eşlik etti.

"Bir kap mutluluk"

Sokak hayvanlarının beslenmelerine salgın sebebiyle daha çok hassasiyet gösterdiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uğur Başkal, “Bir kap mutluluk’ adıyla sevimli dostlarımız için düzenlediğimiz kampanyamıza dileyen tüm vatandaşlarımız katılabilir. Unutmayalım ki, sokak hayvanları bizim ilgi ve sevgimize muhtaç” ifadelerinde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pul Süngeri Kullanımı Virüs Etkisiyle Arttı
Pul Süngeri Kullanımı Virüs Etkisiyle Arttı
11 yılda 13 milyonun üzerinde trafik kazası...
11 yılda 13 milyonun üzerinde trafik kazası...