Buca Belediyesi'nden kırsala Minik Bilim İnsanları Atölyesi

Eğitimdeki engelleri her alanda kaldıran Buca Belediyesi, kırsal mahallelerdeki okul öncesi çocukların gelişimi için Minik Bilim İnsanları Atölyesi kurdu.

Buca Belediyesi'nden kırsala Minik Bilim İnsanları Atölyesi
10 Ağustos 2021 - 09:39
Eğitimdeki engelleri her alanda kaldıran Buca Belediyesi, kırsal mahallelerdeki okul öncesi çocukların gelişimi için Minik Bilim İnsanları Atölyesi kurdu. Pırlanta Merkezleri eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerde minikler hem eğlendi, hem öğrendi. Her sene uzman eğitmenler aracılığıyla yüzlerce çocuğun hayatına dokunan Buca Belediyesi, Pırlanta Merkezleri’ni kırsala taşıdı. Okul öncesi çocukların gelişimine destek olmak ve yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak için Buca’nın kırsal mahallelerinde Minik Bilim İnsanları Atölyesi kuruldu.  Köylerdeki çocuk yoğunluklarına göre planlanan atölyeler, bir ay sürecek ücretsiz eğitimlere başladı.

MİNİKLER HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ
Çocukların ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği atölyelerde Pırlanta Merkezleri’nin eğitmenleri, her gün iki köyde 4-5-6-7 yaş gruplarındaki çocuklara eğitim verdi. Eğitim atölyelerinde miniklere felsefe, fen ve doğa, sanat, müzik, çevre ve aile eğitimleri verildi. Kırsaldaki minikler, eğitmenleriyle hem eğlendi hem öğrendi.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte soğuk havalarda vücudu ısıtan tavsiyeler: Isınmak için kuruyemiş, havuç, tarçın tüketin…
İşte soğuk havalarda vücudu ısıtan tavsiyeler: Isınmak için...
Omicron'un belirtileri arasında ilk sıralarda!
Omicron’un belirtileri arasında ilk sıralarda!