Bornova markası Tarım Fuarı'nda

Bornova’ya özgü tarımsal ürünler, Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin 15. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda stantında tanıtılacak...

Bornova markası Tarım Fuarı'nda
05 Şubat 2020 - 18:06

Bornova Belediyesi, eski köy yerleşimi olan 12 mahallede üretilen ve “Bornova” etiketiyle markalaştırılan ilçeye özgü tarımsal ürünleri, bu yıl 15. si düzenlenen Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda sergileyecek. 

6-9 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Fuar’da kurulacak Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi standında, Bornova Misket Üzümü ve Bornova Bamyası başta olmak üzere zeytinyağından pekmeze, erişteden tarhana ve konserve çeşitlerine pek çok ürünün satışı da yapılacak. 

Bornova Belediyesi’nin her yıl düzenlediği arıcılık eğitimlerine katılan kursiyerlerin Kayadibi Mahallesi’ndeki arılıktaki kovanlardan elde ettiği bal da bu stantta sergilenecek. Stantta, Bornova markasını ön plana çıkaran anahtarlık, magnet, ajanda, not defteri, bardak altlığı gibi hatıra niteliğindeki hediyelikler de bulunacak.

Fuar İzmir’de A Holu 1111 nolu stantta yer alacak olan Bornova Tarımsal Kalkınma Kopperatifi’ni ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için açılış günü olan 6 Şubat, saat  09:00’da Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan araç kaldırılacak. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça'dan Destek
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça’dan...
Site aidatları kira bedeline yaklaştı
Site aidatları kira bedeline yaklaştı