Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ: Kızılay Mahallesi'ni yeniden inşaa edeceğiz

    Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, 6.9’luk deprem sonrası merkez mahallerinden Kızılay’da kentsel yenileme turuna çıktı.

    Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ: Kızılay Mahallesi'ni yeniden inşaa edeceğiz
    28 Aralık 2020 - 10:39

    Bornova Belediyesi 6.9 şiddetindeki depremin ardından kentsel yenileme konusundaki çalışmalarına devam ediyor, yenileme halkın beklentisine uygun biçimde yapılacak. Vatandaşların talepleri doğrultusunda riskli yapıların yıkımına başlanırken Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ilçenin en eski yerleşim bölgelerinden olan Kızılay Mahallesi’nde kentsel yenileme turuna çıktı. Vatandaşların görüş ve önerilerini dinleyen İduğ, “Hiç kimseyi mağdur etmeden Kızılay’ı yeniden inşaa edeceğiz” dedi.

    Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, 6.9’luk deprem sonrası merkez mahallerinden Kızılay’da kentsel yenileme turuna çıktı. İlgili bürokratlarla birlikte sokak sokak gezen Başkan İduğ, vatandaşlara beklentilerini sordu, görüş ve önerilerini dinledi. Kentsel yenilemenin kaçınılmaz olduğunu ifade eden İduğ, “Yaşadığımız deprem Bornova’yı riskli binalardan kurtarmamız gerektiğini gerçeğini bir kez daha ortaya koydu. Bu sokaklara amblulansın, itfaiyenin rahat bir şekilde girmesi gerekiyor. Zaman kaybına tahammülümüz yok. Biz kazmayı hem vurmak isteriz ama bu bir süreç. Bazı prosedürleri yerine getirmek getiriyor. Önce ilgili arkadaşlarımız gerekli çalışmayı çalışmayı yapacak. Planlarımızı meclisimizden geçireceğiz ardından da Büyükşehir Belediyemize göndereceğiz. Biz Bornova’yı büyütmek için bu görevdeyiz. Amacımız bu bölgeyi halkın beklentilerini karşılayacak şekilde yenilemek. Vatandaş istemeden biz bir yeri ne yıkarız, ne de yaparız. Halk ne istiyorsa o şekilde hareket edeceğiz. Görünen o ki; herkesin beklentisi aynı. Merkezi yakınlığı ve geçmişi ile Bornova’nın en özel bölgelerinden olan Kızılay’ı hep birlikte yeniden inşaa edeceğiz” dedi.

    Mahalle sakinleri ise yaklaşımı nedeniyle Başkan İduğ’a teşekkür ederek, en kısa sürede daha güvenli binaları, sokakları ve çevre düzenlemeleri ile daha modern ve yaşanabilir bir mahalle arzu ettiklerini dile getirdi.

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      'Amerika temiz enerji teknolojisi sanayisini yaratmak istiyor'
      'Amerika temiz enerji teknolojisi sanayisini yaratmak istiyor'
      Hanzade Doğan: Deprem bölgesini kadınları güçlendirerek ayağa kaldıracağız
      Hanzade Doğan: Deprem bölgesini kadınları güçlendirerek ayağa...