BOAZ Restoran doyumsuz deniz lezzetlerini sunmaya geliyor

Gurme lezzet avcıları ile farklı tatların izinden gidenler için çizgi dışı bir lezzet yolculuğu başlıyor...

BOAZ Restoran doyumsuz deniz lezzetlerini sunmaya geliyor
10 Haziran 2021 - 11:06

Ege’den gelen kabuklu deniz ürünlerini, İstanbul’un büyüleyici manzarasıyla yeniden tanımlayan BOAZ, İstanbul’un gastronomi dünyasına çizgi dışı bir konsept kazandırmak için hazırlıklarını tamamladı. Gurme lezzet avcıları, farklı tatların izinden gidenler ile konfor düşkünlerini, Kuruçeşme sahil yolunda, 16 Haziran’dan itibaren tek adreste buluşturacak.

Pandemiye karşı üst düzey hijyen tedbirlerinin alındığı BOAZ, misafirlerini Ege’nin esintisini sunan özel lezzetler ile Boğaziçi’nin büyüleyici manzarasının başrol oynadığı bir yolculuğa çıkaracak. Ege’den getirdiği kabuklu deniz ürünleri menüsü ve benzersiz rehberlik hizmetiyle gastronomi dünyasında ezberleri bozacak.

Asya ve Avrupa’nın birleştiği Kuruçeşme sahil yolunda yer alan BOAZ, deniz lezzetleri’nden oluşan menüsü ve ambiyansıyla gastronomi dünyasında fark yaratacak. Methis Group imzasıyla 16 Haziran’dan itibaren lezzet ve keyif tutkunlarını ağırlamaya başlayacak. Ağırlıklı olarak farklı tekniklerle hazırlanan kabuklu deniz ürünlerinin sunulacağı restoran, nezaketle tanımladığı sunumları ve el yapımı materyallerin kullanıldığı dekorasyonuyla da kısa sürede müdavimlerini yaratacak.

İşe kısa mola vermek isteyenler ile gurme yemeğin tadını çıkarmak isteyenler…
Şef Mahir Çelik imzası taşıyan spesiyalleri ve farklı ambiyansıyla 24 saat yaşayan bir mekân olan BOAZ’ın menüsünde, Ege’nin esintisini sunan kabuklu deniz ürünlerinin hakimiyeti başrol oynuyor. İşe kısa bir ara vermek isteyenler için en hızlı seçimler sunan mekân, akşamları zamanı uzatıp gurme bir yemeğin tadını doyasıya çıkarmak isteyenleri bir araya getiriyor. Misafirlerini, denizin kokusu ve tazeliğini buluşturan deniz kabuklularından oluşan farlı bir akşam yemeğine davet ediyor. Deniz ürünleriyle hazırlanan seçenekleriyle en keyifli sohbetlere eşlik eden BOAZ, farklı lezzetlerinden ‘’fruits de mer’’ deniz kestanesi, istiridye, (Fransız Gillardeu) midye, sübye, tarak, ıstakoz, langust (böcek), kerevit, mavi yengeç, king crab (Kral yengeç), salyangoz gibi 2,4,6 kişilik özel kabuklu deniz ürünleri tabağıyla lezzet kaşiflerini şaşırtacak. Bu çok özel lezzetler; soğuk, ızgara ve taş fırın seçenekleriyle sunuluyor.

Deniz lezzetleri’nin izini sürüyor…
Ege’den temin ettiği deniz lezzetleriyle fark yaratan ambiyansını birleştiren BOAZ, dekorasyonuyla da fark yaratıyor. Retro akıma farklı bir bakış açısı kazandıran mekânın dekorasyonunda kullanılan her detay, tamamen el yapımı. Kapı girişinden, masalara, tabaklara ve yer döşemesine kadar her detayın el emeğiyle oya gibi işlendiği mekânda; mermer, ahşap ve halatın ağırlığı hissediliyor. Butik dokunuşlarla şekillendirilen mekânın ambiyansı mimari detaylarında saklı. 4 tonluk ağırlığa sahip Carrera mermer masaların yer döşemesi haline getirildiği mekân, özel tasarlanmış mobilyaları ve el emeği sunum takımlarıyla, konforlu ve ayrıcalıklı bir ortam sunuyor.

Toplantı ve etkinliklerin yeni adresi
Mevsimsel çok özel lezzetlerin BOAZ özel reçetelerle yorumladığı imza yemeklerde, yöresel malzemeler kullanılıyor. Kerevit Antalya’dan, jumbo karides Bodrum’dan temin ediliyor. Şekerli şurup kullanılmadan fresh mevsim meyveleriyle hazırlanan ve sıra dışı sunuma sahip olan kokteylleriyle keyifli aperatifleri bir araya getiriyor. Grup ve şirketlere özel menüleriyle çok özel toplantı ve etkinlikler ile kutlamalara da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı büyük ilgi gördü
İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı büyük ilgi gördü
Dayı Şov, Nilperi Şahinkaya ve Überküloz'u ağırladı
Dayı Şov, Nilperi Şahinkaya ve Überküloz’u ağırladı