Bilişim Öğretmenine Hindistan'dan Küresel Ödül

Hindistan’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından öğretmenin aday olduğu küresel yarışmada Türk öğretmen Küresel Öğretmen Ödülü kazandı.

Bilişim Öğretmenine Hindistan'dan Küresel Ödül
28 Ekim 2020 - 15:05
Hindistan’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından öğretmenin aday olduğu küresel yarışmada Türk öğretmen Küresel Öğretmen Ödülü kazandı. İzmir SEV İlköğretim Kurumları Bilişim Öğretmeni Yudum Özkan, uzaktan eğitimi ulaşılabilir kılmaya yönelik yaptığı çalışmalarla, 110 ülkeden yüzlerce aday arasında ödül alarak hem İzmir’in hem Türkiye’nin gururu oldu.

Dünyanın tüm bölgelerinden mükemmel öğretmenleri tanımak amacıyla Hindistan Yeni Delhi’de bu yıl üçüncü kez düzenlenen Küresel Öğretmen Ödülleri’nde (Global Teacher Award 2020), İzmir’den aday olan Yudum Özkan ödüle layık görüldü.

İzmir SEV İlköğretim Kurumları Eğitim Teknolojileri Öğretmeni Yudum Özkan, teknolojinin tüm disiplinlerde kullanılmasına yönelik Türkiye genelinde yaptığı öğretmen eğitimleri ve projeler, katıldığı ulusal ve uluslararası yarışma ve seminerlerin yanı sıra özellikle pandemi döneminde tüm dünyanın en önemli gündemi olan uzaktan eğitimin daha ulaşılabilir ve anlaşılabilir olmasına yönelik yaptığı projelerle “Küresel Öğretmen Ödülü”ne layık görüldü.

110 ÜLKE KATILDI
Bilişim Teknolojileri uygulamalarının sınıf ve alan dışına çıkarak diğer derslerle bütünleşmesi, öğretmenlerin ve okulların teknolojik entegrasyonunun uluslararası standartlara ulaşması, Teknoloji Entegrasyonu ile Dijital Oyun Tabanlı Öğrenme üzerine uzun yıllardır çalışmalar yapan, projeler geliştiren ve eğitimler veren Yudum Özkan, 110 ülkeden katılan yüzlerce öğretmen arasından Küresel Öğretmen Ödülü’nü (Global Teacher Award) kazandı.

TORONTO’DAN DA ÖDÜLÜ VAR
AKS (Alert Knowledge Service) Eğitim Ödülleri'nden biri olan Küresel Öğretmen Ödülü, dünyanın her köşesine aktif bir şekilde ulaşabilen ve mesleğine olağanüstü katkı sağlayan istisnai öğretmenleri tanımayı, tanıtmayı amaçlıyor. Öğretimlerinin saygınlığı ve etkinliği, uzman liderlikleri, toplumla olan ilişkileri nedeniyle seçkin eğitimcilere verilen Küresel Öğretmen Ödülü’ne layık görülen İzmir SEV Bilişim Öğretmeni Yudum Özkan, ödülünü 22 Kasım’da düzenlenecek çevrimiçi törenle alacak. Özkan, 2016 yılında da dünyadan 300 öğretmenin seçildiği Toronto'da gerçekleştirilen Microsoft Global E2 Konferansı’nda da birincilik ödülü almıştı.
Günün Başlıkları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşim Tekoğlu, "Bayraklı'ya Yeni Başkan Yeni Vizyon" Sloganıyla Yola Çıktı
Yeşim Tekoğlu, "Bayraklı'ya Yeni Başkan Yeni Vizyon" Sloganıyla...
Sebahattin Karaca, Karşıyaka'da Foça'yı anlattı
Sebahattin Karaca, Karşıyaka'da Foça'yı anlattı