Bergama'da 1 ayda 11 ton atık şişe toplandı

2020 yılını Daha Temiz, Daha Yeşil bir Bergama’da yaşamak için Çevre Yılı ilan eden Bergama Belediyesi, bir ay içinde 11 ton atık şişe ...

Bergama'da 1 ayda 11 ton atık şişe toplandı
16 Haziran 2020 - 18:25

2020 yılını Daha Temiz, Daha Yeşil bir Bergama’da yaşamak için Çevre Yılı ilan eden Bergama Belediyesi, bir ay içinde 11 ton atık şişe toplayarak bu çalışmaya önemli bir katkı sundu.  Atık cam şişelerin geri dönüşüme kazandırılması için yürütülen çalışma kapsamında ilçe merkezinde bulunan cam şişe kumbaralarının içindeki atık camlar, belirli aralıklarla toplanıyor.

İlçe genelinde 59 noktaya yerleştirilen Atık Cam Kumbaraları’nda bir ayda toplanan 11 ton atık cam şişe geri dönüşüme kazandırıldı. Bu uygulama ile vatandaşlarımız kullanmadıkları cam ürünlerini, kavanozlar, meşrubat şişelerini atık cam toplama kumbaralarına atarak geri dönüşüme katkıda bulunuyorlar.

PAROLAMIZ: SIFIR ATIK BERGAMA

Daha yeşil, daha temiz bir Bergama için 2020 yılını çevre yılı ilan ederek durmadan çalıştıklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu “ Cumhurbaşkanımızın değerli eşi sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin başlattığı Sıfır Atık Projesi ile israfı önleyerek kaynakların daha verimli kullanılması için var gücümüzle çalışıyor vatandaşlarımızı bu yönde bilgilendiriyoruz. İlçenin çeşitli noktalarında bulunan 59 atık cam kumbarası sayesinde bir ayda 11 ton atık şişe toplandı. Bu çalışmayla hep birlikte ‘Parolamız Sıfır Atık Bergama’ diyerek çocuklarımız için israf etmeden geleceğimize yatırım yapıyoruz” dedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEO, gazeteciliğin özünü bozdu!
SEO, gazeteciliğin özünü bozdu!
Sağlık sektörünün tüm paydaşları bu fuarda bir araya gelecek
Sağlık sektörünün tüm paydaşları bu fuarda bir araya gelecek