Bayraklılı güreşçiler İzmir Şampiyonası'na damga vurdu

    Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü güreşçileri İzmir’de düzenlenen İl Şampiyonası’na damga vurdu.

    Bayraklılı güreşçiler İzmir Şampiyonası'na damga vurdu
    21 Şubat 2022 - 13:25

    Bayraklılı güreşçiler 35 madalya ile İzmir şampiyonu oldu

    Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü güreşçileri İzmir’de düzenlenen İl Şampiyonası’na damga vurdu. 145 sporcunun yarıştığı müsabakalarda 35 madalya kazanan Bayraklılı başarılı güreşçiler, İzmir şampiyonu oldu. Başkan Serdar Sandal, “Bayraklı’da artık sporun başka bir yeri ve önemi var. Çocuklarımıza destek verdikçe onların da başarılarının arttığını görmek bizi mutlu ediyor. Tüm sporcularımızı kutluyor, Türkiye Şampiyonası’nda başarılar diliyorum” dedi.
     


    35 MADALYA TOPLADILAR

    Sportif başarılarla adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, U-17 yıldızlar Grekoromen ve Serbest Güreş İl Şampiyonası’nda da fark yarattı. 7 takımın 80 sporcuyla katıldığı U-17 Yıldızlar Grekoromen Güreş İzmir İl Şampiyonası’nda Bayraklı Belediyesi Spor Kulübü sporcuları 5 altın, 4 gümüş, 8 bronz madalya kazandı. Başarılı sporcular, toplam 17 madalya ve 190 puanla İzmir şampiyonu oldu. 6 takımdan 65 sporcunun yarıştığı Yıldızlar Serbest Güreş İl Şampiyonası’nda da Bayraklılı sporcular 4 altın, 6 gümüş, 8 de bronz madalyanın sahibi oldu. Bu dalda da 18 madalya toplayarak ilçenin gurur kaynağı olan Bayraklılı sporcular, 205 puan alarak İzmir şampiyonluğunu göğüsledi. Başarılı güreşçiler, Bayraklı’yı Türkiye şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.
     

    BAŞARILARIMIZ BÜYÜYECEK

    Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Spora verdiğimiz desteklerle Bayraklılı çocuklarımız tekvando, atletizm, yüzme gibi branşlarda önemli dereceler elde etti. Bayraklı'da sporun özel bir yeri var ve bu doğrultuda gençlerimizin başarısı bizi çok mutlu ediyor. Onların kötü alışkanlıklardan uzak kalıp, sporda derece yaptıklarını görmek bizim için çok anlamlı. Başarılar göğsümüzü kabartıyor. Pırıl pırıl gençlerimiz imkan verildikçe neleri başarabileceğini gösteriyor. Önümüzdeki süreçte daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Tüm sporcularımızı kutluyor, başarılar diliyorum" dedi.


      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      Yaşar Üniversitesi'nden deprem paneli: Güçlendirmede ve denetim şart
      Yaşar Üniversitesi'nden deprem paneli: Güçlendirmede ve denetim...
      AK Partili Baran'dan Cemil Tugay'a "Züğürt Ağa" Benzetmesi
      AK Partili Baran'dan Cemil Tugay'a "Züğürt Ağa" Benzetmesi