Bayraklı'da "Zafer Bayramı" coşkusu

Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu

30 Ağustos 2020 - 13:12

Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Sosyal mesafe kuralına uyularak açık alanda gerçekleştirilen spor aktivitelerine katılan gençler; eğlenceli bir akşam yaşadı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da, Zafer Bayramı dolayısıyla, Atatürk anıtına çelenk sundu.

Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yılı dolayısıyla 7-17 yaş arası gençlere yönelik etkinlik düzenledi. Büyük zaferin anısına hazırlanan kutlama programı kapsamında survivor parkuru, penaltı atışları, basketbol atışları, halat çekme, pinpon topu taşıma, bovling, çuval ve çember isabet yarışları gibi eğlenceli aktivitelerde 7-17 yaş arası gençler bir araya geldi. Cumartesi günü Soğukkuyu Semt Parkı'ndaki kutlama programı, şenlik havasında gerçekleşti. Etkinlik öncesi katılımcılar, dezenfeksiyon işleminden geçirildi. Sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralları gözetilerek düzenlenen etkinlikte, gençler hem eğlendi, hem spor yaptı. Müsabakalarda derece alan çocuklara günün anısına sürpriz hediyeler verildi.

Ata'nın huzuruna çelenk sunuldu

30 Ağustos Pazar günü ise Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, ilçe Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran ve Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Cemalettin Bozdağ ile birlikte Sevgiyolu girişindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Başkan Sandal, "Türk milletinin bağımsızlığa giden yoldaki nihai zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98'inci yılı tüm ulusumuza kutlu olsun. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" dedi. Çelenk sunumlarının ardından Sandal; etkinliğe katılan meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

30 Ağustos'a özel canlı yayınlar

Öte yandan kutlama etkinlikleri kapsamında 30 Ağustos (Bugün) saat 14:00'da Cemal Aşkın Alpçetin ile 'Türk Sineması'nda Kurtuluş Savaşı' konulu panel düzenlenecek. Saat 19:30'da ise 'Kahramanlık şarkıları ve türküleri' özel konseri gerçekleştirilecek. Etkinlikler Bayraklı Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlk tüp bebek denemesinde başarı şansı düşük mü?
İlk tüp bebek denemesinde başarı şansı düşük mü?
"Gelenekten Geleceğe: Asım'ın Nesli ve Küreselleşme"
“Gelenekten Geleceğe: Asım’ın Nesli ve Küreselleşme”