Bayraklı'da Cumhuriyet Coşkusu Gece de Devam Etti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Binlerce vatandaşın katılımıyla büyük coşkuyla gerçekleşen fener alayı muhteşem görüntülere sahne oldu.

Bayraklı'da Cumhuriyet Coşkusu Gece de Devam Etti
30 Ekim 2021 - 09:28

CUMHURİYET MEŞALESİ BİNLERİN COŞKUSUYLA BAYRAKLI’YI AYDINLATTI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Binlerce vatandaşın katılımıyla büyük coşkuyla gerçekleşen fener alayı muhteşem görüntülere sahne oldu. Cumhuriyet korteji sırasında ilçe sakinleri evlerinin balkonlarından, pencerelerinden, arabalarından alkışlarla cumhuriyet coşkusuna ortak oldu. Törende konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bizim kırmızı çizgimiz; Bayraklı, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bundan sonra da cumhuriyet coşkusunu tüm sokaklarımıza yayarak, hep böyle el ele, gönül gönüle kutlayacağız” dedi.
 


Cumhuriyetin ilanının 98’inci yılı kutlama etkinlikleri Bayraklı’da binlerce vatandaşın katılımıyla büyük coşkuya dönüştü. Cengizhan Mahallesi’ndeki Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’nda toplanan 7’den 70’e binlerce yurttaş ellerindeki Türk bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve meşalelerle Şehit Ümit Boz Spor Tesisi’ne kadar yürüdü. Etkinliğe Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, eşi Aylin Sandal, CHP İzmir il Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş, ilçe yöneticileri, İyi Parti İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve binlerce ilçe sakini katıldı. Etkinlikte Bayraklı Belediyesi jimnastik takımı, bale kursiyerleri ve zeybek ekibinin gösterileri ile Karya Müzik grubunun dinletisi tribünleri dolduran ilçe sakinlerinin beğenisini kazandı.
 


Bayraklı’da cumhuriyet coşkusu hafta boyunca düzenlenen çeşitli etkinliklerle de binlerce çocuğu ve genci spor etkinliklerinde bir araya getirdi. Basketbol, Voleybol, Corn Hole, Ayak tenisi ve atletizm turnuvalarında Bayraklılı gençler şampiyonluk için yarışırken, etkinliklerin sonunda başarılı olan takım ve sporculara kupa ve madalya verildi.
 
Büyük coşkuyla gerçekleşen ve ilçe sakinlerinin de evlerinden, arabalarından, dükkanlarından alkışlarla destek verip, renk kattığı fener alayı sonrası Şehit Ümit Boz Spor Tesisi’nde düzenlenen törende konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Tepeden tırnağa cumhuriyet coşkusunun tüm sokaklara dağıldığı, Atatürk değerlerine sahip çıkan bir Bayraklı’da bundan sonra da yolumuza devam edeceğiz”  dedi.
 HER ZAMAN EL ELE, KOL KOLA YÜRÜYECEĞİZ

Başkan Sandal, “Bugün bir defa daha manevi mirasımıza sahip çıktık, ulu önderimizin bize emanet ettiği cumhuriyetimize sahip çıktık. Öyle bir noktaya geldik ki; Harvard’a giden çocuklarımız var. Balede, atletizmde, güreşte, yüzmede, tekvandoda dünya şampiyonları olan, başarılar elde eden çocuklarımız var. Yeni kreşlerimizde cumhuriyete inanan minik çocuklarımızın da yetişmesiyle ilgili önümüzdeki eğitim döneminden itibaren birçok mahallemizde kreşlerimizi hayata geçirmiş olacağız. Sizden bir tek isteğim var; bu kenti inşa ederken; el ele, kol kola, kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi yok saymadan, gönül gönüle verip cumhuriyetin anlamını buradan İzmir’e, İzmir’den Türkiye’ye ve dünyanın dört bir yanına Bayraklı aracılığıyla yaymak için bize yardımcı olmanızı, destek olmanızı ve güç vermenizi istiyorum. Bugün kortejimiz belki de İzmir’in en güzel kortejlerinden biriydi. Bize inananlar, umut bağlayanlar evlerinin balkonlarındaki yurttaşlarımız, kadınlarımız, çocuklarımız, esnafımız ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle alkışlarla selam verdiler. Buradan son bir kez daha haykırıyorum; bizim kırmızı çizgimiz Bayraklı, bu vatanın bölünmez bütünlüğü ve Mustafa Kemal Atatürk’tür” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası...
İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?