Başkan Soyer: "İzmir sanayinin kalesi olsun"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı.

Başkan Soyer: "İzmir sanayinin kalesi olsun"
11 Ekim 2021 - 17:04

Sanayicilerden Başkan Soyer’e hizmet teşekkürü

BASİFED Yönetim Kurulu üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret ederek kentte yürüttüğü çalışmalardan ötürü kendisine teşekkür etti. Başkan Soyer, “Bu bizim görevimiz. Bir tek şey istiyorum, İzmir sanayinin kalesi olsun” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı.

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Kasalı, İzmir'de yerel yönetim ve sanayicilerin uyum içinde çalıştığını söyleyerek durumdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Tunç Soyer ise “İzmir de sizlerin var olmanızdan çok memnunum. Bugünün Türkiye'sinde bu kadar samimi bir yerel yönetimin, böylesine bir çatıyla bu kadar iyi ilişki içinde olabilmesi her zaman bu kadar mümkün değil. Bu mümkün olduğu için çok mutluyum. Ben de size çok şey borçluyum. Öyle hissediyorum. Elimizden ne geliyorsa birlikte yapmaya devam edeceğimizi biliyorum. İyi ki varsınız. Bunlar bizim için bir görev ama bunu keyif haline getiriyorsunuz” dedi.

“İzmir sanayinin kalesi olsun”

Ulukent Sanayicileri Derneği (USAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ömer Telcioğlu bölgenin altyapısına verdikleri katkılardan dolayı Başkan Soyer'e teşekkür etti. Bunun üzerine Başkan Soyer şunları söyledi: “Bir tek şey istiyorum; İzmir sanayinin kalesi olsun. Başka yolu yok. Tarımda da, teknolojide de sanayide de. Hepsinde sanayinin İzmir'de daha rahat nefes alması, İzmir ekosisteminde sanayinin daha rahat etmesi en temel önceliğimiz olacak. O nedenle bunlar tesadüfen yaptığımız işler veya iyi niyetli girişimler olarak değerlendirilmesin. Bu, işin omurgasıdır. Bu işin perspektifini böyle tarif ediyoruz, bu işe böyle bakıyoruz. Bu, böyle baktığımız için bizim görevimiz. Bu ne bir lütuf, ne bir nezaket asla değil. Bu işin bizim görevimiz olduğunu söylüyoruz. O yüzden ne yapsak az, daha fazlasını yapmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.”

Kimler katıldı?

Toplantıya BASİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alp Avni Yelkenbiçer, BASİFED Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Karabağlı, BASİFED Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Sevimli, BASİFED Yönetim Kurulu Üyesi Betül Sezgin, BASİFED Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Gültekin, EGİKAD (Ege İş Kadınları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Pınar Kılıç, USAD (Ulukent Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ömer Telcioğlu, ENSİA (ENSİA Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği ) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki neden?
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki...