Başkan İduğ: Kaynağı içinde projelerle büyüyoruz!

Bornova Belediyesi’nin 2019 yılı Faaliyet ve Denetim raporları sağlık önlemleri nedeniyle Büyükpark’taki Nikah Salonu’nda düzenlenen mecliste onaylandı.

Başkan İduğ: Kaynağı içinde projelerle büyüyoruz!
03 Temmuz 2020 - 15:17

Bornova Belediye Meclisi, Bornova Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet ve denetim raporlarını onayladı. Meclise bir yıllık görev süresine ilişkin bir sunum yapan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, bugüne kadar kaynağı içinde projeler ürettiklerini vurgulayarak, “Hep bu anlayışla çalışacağız. Kaynaklarımızı doğru kullanmak zorundayız.  Böyle yapmazsak hizmet üretemez, 5 sonra evimize gideriz. Biz hizmet üretmeye, yatırım yapmaya ve Bornova’yı büyütmeye geldik. Bizi izlemeye devam edin” dedi.

3 ay aradan sonra 1 Temmuz Çarşamba günü ilk kez toplanan Bornova Belediye Meclisi, Büyükpark’taki nikah salonunda faaliyet ve denetim raporlarının görüşüldüğü bu ayın ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Tüm sağlık önlemlerinin alındığı mecliste 2019 yılı faaliyet ve denetim raporları okundu ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Tasarruf vurgusu
Meclis üyelerine bir sunum yapan Başkan Mustafa İduğ, göreve geldikleri günden bugüne yaptıkları çalışmaları anlattı. Kaynakları etkin verimli kullanmanın önemine dikkat çeken İduğ, “105 yeni araç satın alarak 15 yıl için 300 milyon TL tasarruf ettik. Şehir Stadı’nın olduğu alanda planlanan yeni hizmet binası projesinden vazgeçerek çok daha küçük rakamlarla satın aldığımız mülklerle hizmet binalarımızı merkeze toplamaya başladık. Bornova Özkanlar Yeni Pazarı’ndan elde ettiğimiz tezgah satış geliri ile hem bu binalara ödediğimiz ücreti karşıladık, hem de Bornovalının büyük bir sorunu ve ihtiyacını çözdük. Pandemiye rağmen yatırımlara devam ettik. Vizyon projelerimiz; Altın Bilezik ve Dijital Sınıf ile fark yarattık. Birçok belediye borç batağındayken hem borçlarımızı hem çalışanlarımızın maaşlarını ödedik” diye konuştu.

Bizi yeni bütçeyle görün
2019 yılının kendilerinin oluşturduğu bir bütçe olmadığını hatırlatan Başkan Mustafa İduğ, “Başlattığımız yeniliklerin ve bütçe anlayışının sonuçlarını önümüzdeki yıl daha net olarak göreceğiz. Yeni yılın bütçesi çok daha iyi olacak. Birimler arası iletişim artacak, kurumsallaşma daha üst düzeye çıkacak. Bizler iş insanıyız, kendi iş yerimizdeki hassasiyetleri, belediyede de gösteriyoruz. Yatırımlarımızı yaparken de buna ve önceliklere göre hareket ediyoruz. Tüm imkanlarımız ve özveriyle çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça'dan Destek
Tarım Bakanlığının Kadın Balıkçı Projesine Foça’dan...
Site aidatları kira bedeline yaklaştı
Site aidatları kira bedeline yaklaştı