Bahçeşehir'e Yeni Kurumsal İletişim Direktörü

Bahçeşehir Koleji'nin Yeni Kurumsal İletişim Direktörü Esin Alptekin İncediken oldu

Bahçeşehir'e Yeni Kurumsal İletişim Direktörü
30 Ekim 2019 - 18:32

Bahçeşehir Koleji, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Departmanı’nı pazarlama iletişimi konusunda deneyimlerine güvendiği Esin Alptekin İncediken’e emanet etti.

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Esin Alptekin İncediken, Yeditepe Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine MBA yaptı. İş hayatına 1999 yılında Siemens’te Satış ve Pazarlama uzmanı olarak başlayan İncediken daha sonra sırasıyla Kurumsal İletişim departmanında E-pazarlama, Reklam ve Pazarlama İletişimi Uzmanı olarak çalıştı.

2003 yılı itibariyle Publicis Groupe ajanslarından Starcom’a giriş yapıp P&G markalarının iletişim planlama faaliyetlerinde CEEMEA bölgesi de dahil olmak üzere çeşitli görevler aldı. 2010-2016 yılları arasında yine Starcom’da Ferrero, Borusan, Halkbankası gibi birçok markanın müşteri grupları direktörlüğünü yaptı. 2013 senesinde ZenithOptimedia’nın Türkiye’de bir network ajansı olarak yeniden yapılanmasını yönetti ve Nisan 2014 itibariyle de Genel Müdür görevini üstlendi. Son olarak ajansın Publicis One dönüşümünde P&G operasyonlarından sorumlu yönetici direktör olarak çalıştı.

2019 Eylül ayı itibari ile Bahçeşehir Koleji Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü olan Esin Alptekin İncediken iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.