Avrupa Buz Hokeyi karşılaşmaları İstanbul'da yapılacak

'AVRUPA BUZ HOKEYİ' KARŞILAŞMALARI İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN DESTEĞİ İLE İSTANBUL'DA YAPILACAK

18 Eylül 2019 - 11:24

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) tarafından düzenlenen Avrupa Kupası (Continental Cup) Buz Hokeyi karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak. Maçlar, İBB Silivrikapı Buz Pisti’nde 20 Eylül'de başlayacak.

IIHF Avrupa Buz Hokeyi turnuvasının A grubundaki karşılaşmaları, IIHF ve Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle yapılacak.

İBB Silivrikapı Buz Pisti’nde düzenlenen organizasyon; Türkiye'den Zeytinburnu Spor Kulübü, İzlanda'dan Skautafelag Akureyrar, Bulgaristan'dan SC Irbıs-Skate Sofia ve Sırbistan'dan Crvena Zvezda Belgrade takımlarının mücadelesine sahne olacak.

80 sporcunun katılacağı ve toplamda 6 karşılaşmanın yapılacağı organizasyonun ilk maçı 20 Eylül'de Skautafelag Akureyrar ve Crvena Zvezda Belgrade arasında oynanacak. Bu maçın ardından Türkiye'yi temsilen Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü Bulgaristan ekibi karşısında galibiyet arayacak.

İBB Silivrikapı Buz Pisti'nde günde iki karşılaşmanın oynanacağı turnuva 22 Eylül'de tamamlanacak ve birinci olan takım 18-20 Ekim tarihleri arasında Ukrayna'nın Brovary kentinde Letonya, Ukrayna ve Romanya temsilcisi takımlarla yapılacak üst grup maçlarına çıkacak.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün ev sahipliği yapacağı karşılaşmalar için saha desteğinin yanı sıra, tüm maçlar için ambulans ve sağlık ekipleri ile birlikte güvenlik ekiplerini de hazır bulunduracak. Buz sporu sevenler turnuva boyunca tüm karşılaşmaları ücretsiz izleyebilecekler.

Maç

SAAT

TAKIMLAR

 

 

 

20.9.2019

16:00

Skautafelag Akureyrar - Crvena Zvezda Belgrade

 

20:00

SC Irbıs-Skate Sofia- Zeytinburnu Belediyesi SK

21.9.2019

14:00

SC Irbıs-Skate Sofia - Skautafelag Akureyrar

 

18:00

Crvena Zvezda Belgrade- Zeytinburnu Belediyesi SK

22.9.2019

14:00

Crvena Zvezda Belgrade- SC Irbıs-Skate Sofia

 

18:00

Zeytinburnu Belediyesi SK - Skautafelag Akureyrar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşilay’dan “O nefes sana lazım olacak” hatırlatması
Yeşilay’dan “O nefes sana lazım olacak” hatırlatması
Denizciler sezonu açıyor
Denizciler sezonu açıyor