Ataseven, Merkez Çarşıyı Canlandırma Projesini yerinde inceledi

Vakıflar İzmir Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Merkez Çarşı Canladırma Projesi'nde incelemede bulundu.

Ataseven, Merkez Çarşıyı Canlandırma Projesini yerinde inceledi
08 Temmuz 2020 - 09:45

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden 24 yıllığına kiraladığı ve inşaatı İzmir 2 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’nca durdurulan Merkez Çarşı Projesi için kurul kararı bekleniyor.

Vakıflar İzmir Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven, Merkez Çarşıyı Canlandırma Projesini yerinde inceledi. ATSO Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Şirin ve Murat Tınazlı da Ataseven'e eşlik etti. ATSO Başkanı Erdayıoğlu "Bu projede Vakıflar Bölge Müdürlüğü mülk sahibi, bizde ATSO olarak kiracıyız. Her ikimiz de kurulun en kısa zamanda inşaat izni vermesini ve inşaata başlamayı bekliyoruz” dedi. Erdayıoğlu, alandaki mevcut işyerlerinin yıkılmasıyla 25 esnafın mağdur olduğunu belirterek “İnşaatın durması çevrede bulunan 250 işyerini de ekonomik anlamda olumsuz etkiledi” diye konuştu.

Kazı alanının güvenliği için yaptırılan barikatların 2.5 yıldır büyük bir çevre kirliliğine sebep olduğunun da altını çizen Erdayıoğlu “Hem esnafımızı hem de kazı alanı çevresinde yer alan yaklaşık 50 hane bu durumdan çok rahatsız. Mağduriyetlerin acilen giderilmesi gerekmektedir" dedi. Ayrıca Erdayıoğlu, Vakıflar Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven’in konuya verdiği önem için memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.

Vakıflar İzmir Bölge Müdürü Ataseven ise alana ilk kez geldiğini belirterek “Bu projeyi bizzat yerinde görmek istedim. Buradaki esnafın büyük mağduriyetine gözlerimle şahit oldum. Yerin mal sahibi olarak ATSO ile birlikte inşaat izni çıkması için tüm gayretimizle çalışacağız. ATSO’ya ev sahipliği için teşekkür ediyorum" dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Koç: Hedefini günü kurtarmak olarak belirleyenlerin geleceği olamaz!
Ali Koç: Hedefini günü kurtarmak olarak belirleyenlerin geleceği...
İnsansız Hava Araçları Yarışmaları Bursa Yunuseli Havalimanı'nda devam ediyor
İnsansız Hava Araçları Yarışmaları Bursa Yunuseli...