"Antik Roma'da kanalizasyon vardı, 2022 yılında Urla'da yok!"

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya: "Antik Roma'da kanalizasyon vardı, 2022 yılında Urla'da yok!"

"Antik Roma'da kanalizasyon vardı, 2022 yılında Urla'da yok!"
12 Şubat 2022 - 12:29

"İzmir'de en çok foseptik çukuru Urla'da" 

Saha programlarını sürdüren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Urla'da muhtarlarla ve meslek odaları yöneticileriyle buluştu, esnafları ziyaret etti. Urla'nın CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden kaynaklanan sorunlarla boğuştuğunu hatırlatan Kaya, "CHP'nin ve Tunç Soyer'in Urla'ya bakışını biliyoruz. FETÖ üyeliğinden ceza alan kişiyi Urla'ya aday göstererek Belediye Başkanı seçilmesini sağlayan kimdi? Hangi hesapları yaptılar, perde arkasında neler planladılar bilmiyoruz. Urla'yı sorunlar yumağı haline getirdiler. CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin Urla'ya hiçbir hizmeti yok. Hiçbir hizmetleri olmadığı gibi yapılacak işleri de engelliyorlar. Urla'nın çehresini değiştirecek, ilçedeki otopark sorununu kökten çözecek olan Urla Meydan projesini engellediler. Urla'nın önünde takoz olmayı, bu güzel ilçeyi cezalandırmayı bırakın" şeklinde konuştu. 


HEM HİZMET YAPMIYORLAR, HEM DE YAPMADIKLARI HİZMETİN PARASINI ALIYORLAR! 

Kaya, Urla'daki programlarına Sıra Mahallesi Muhtarı Mehmet İrtiş ve Kuşçular Mahallesi Muhtarı Mehmet Doğan ile bir araya gelerek başladı. Ardından Altıntaş Mahallesi'ne geçen Kaya, Muhtar Mustafa Çağlar'dan mahallenin sorunları hakkında bilgi aldı. Urla'nın İzmir'de en çok foseptik çukuruna sahip ilçe olduğunu, CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin altyapıya yatırım yapmayarak bu durumun müessibi olduğunu hatırlatan Kaya, "İzmir'de en çok foseptik çukuru Urla ilçemizde. Bu çağda kanalizasyonu olmayan, foseptik çukurları yüzünden kokuyla, sinekle başı dertte olan insanlarımız var. Antik Roma'da bile kanalizasyon altyapısı kullanılmasına rağmen, 2022 yılında İzmir'in en güzide ilçelerinden biri olan Urla'da kanalizasyon sistemi olmayan yerler var. Atık sular etrafı kirletiyor, kötü kokuya ve sineğe neden oluyor. Bunun dışında, altyapı olmamasına rağmen hemşehrilerimiz atık su bedeli ödüyor. Hem hizmet yapmıyorlar, hem de yapmadıkları hizmetin parasını alıyorlar" dedi. 


KIŞIN ÇAMUR ALTI, YAZIN TOZ ALTI! URLA'NIN YOLLARI İÇLER ACISI! 

Urla'da Motorlu Araçlar ve Şoförler Odası'nı da ziyaret eden Kaya, Başkan Günay Öz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Şoför esnafının şikayetlerini dinleyen Kaya, "Urla'da merkezden çepere, CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanı içerisindeki tüm yolların durumu çok kötü. Kazılan yerler kapatılmıyor. Asfaltlamada büyük sıkıntı olduğunu görüyoruz. Kış boyunca insanlarımızı çamura boğdular, yaz gelince de herkesi toza toprağa gark edecekler. Urla'ya yapılan beceriksizlikten de öte, bir kenti cezalandırmak. Hemşehrilerimiz bunu çok iyi görüyor" ifadesinde bulundu. Programı çerçevesinde Urla Sanayi Sitesi'ne de uğrayan Kaya, burada esnaf ziyaretleri yaptı. Esnafın, elektrik fiyatlarından dolayı yaşadıkları sıkıntıları kendilerine aktardığını dile getiren Kaya, faturalardaki yeni düzenleme ile ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bir çalışma yürüttüğünü, kendilerine gelen istek, talep ve önerileri gerekli mercilere ilettiklerini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı Gönüllü Ordusu Yetiştiriyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Yangınlarına Karşı...
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı Faciasına İlişkin Açıklama:
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Konak'taki Elektrik Kaçağı...