Aktivizm hareketine Koton'dan "turuncu" destek

KOTON ‘’KADINA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELEYE’’ DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR!

Aktivizm hareketine Koton'dan "turuncu" destek
24 Kasım 2020 - 13:12

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü ile başlayan ve 10 Aralık İnsan Hakları Günü ile sona eren 16 Günlük Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele Kampanyası’na farkındalık çalışmalarıyla destek veren Koton, “Şiddete Dur” diyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına karşı şiddet başta olmak üzere, toplumsal konulara duyarlılığıyla dikkat çeken Koton, çalışmalarına 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü vesilesiyle de devam ediyor.

Kadına Karşı Şiddetle Mücadele için Birleşmiş Milletler liderliğinde başlatılan 16 günlük aktivizm kampanyası kapsamında Koton, dünyanın dört bir yanında kadınlara ve kız çocuklarına şiddete son vermeye yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarına çalışanlarını ve müşterilerini de dahil ediyor.

Aktivizm hareketine Koton’dan “turuncu” destek
Koton bu yıl, genel merkezinde, yurtiçi ve yurtdışındaki 500 mağazasındaki çalışanlarıyla 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde giyeceği turuncu kıyafetler ve turuncu maskeleriyle, gün boyunca genel merkezini de turuncu ışıklarla aydınlatarak soruna dikkat çekiyor. Logosunu da Kadına Karşı Şiddetle Mücadele’ye farkındalık yaratmak için “turuncu” renkle yeniden tasarlayan Koton’un, 16 gün boyunca hem genel merkezi hem de sosyal medya hesabı “turuncu” olacak. Çalışanlarının da sosyal medya hesaplarında “turuncu” kıyafetleriyle yapacağı paylaşımlar, Koton’un kadına karşı şiddetin olmadığı bir toplum için duruşunu ortaya koyacak.

Koton Akademi Online üzerinden 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ne özel olarak çalışanlarına yönelik kurguladığı farkındalık eğitimlerinin yanı sıra Koton, sosyal medya hesabından kadına karşı şiddetle mücadeleyle ilgili uzman psikolog ile online söyleşi gibi birçok çalışmayla da aktivizm hareketine destek veriyor.

Toplumda artan şiddet eğilimine karşı toplumsal bilinci artırarak farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Koton CEO’su Dr. A. Bülent Sabuncu “Toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik pek çok uygulama ve projeye imza atan bir marka olarak, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek konusunda da büyük sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. Bu amaçla uluslararası düzeyde ele alınan bu günde Kotonlularla birlikte farkındalık yaratmak için attığımız adımlar da ses getirsin istedik. Bütün bu çabalarımızın etki alanımıza giren herkes üzerinde düşünce ve davranış değişikliği sağlamasını diliyorum. Biz Koton olarak, kadına yönelik şiddetin olmadığı bir dünya için azimle ve inançla çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızla Türkiye genelinde artan şiddet olaylarına dikkat çekerek, toplumun her kesiminden insana şiddete hayır dedirtmek istiyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyabet hastaları ne kadar meyve tüketmeli?
Diyabet hastaları ne kadar meyve tüketmeli?
Bebekleri güneşten koruyacak 7 önemli kural
Bebekleri güneşten koruyacak 7 önemli kural