AK Partili Kırkpınar'dan Tunç Soyer'e 'ayak oyuncusu' göndermesi!

AK Partili Kırkpınar'dan Tunç Soyer'e 'ayak oyuncusu' göndermesi!
08 Ağustos 2020 - 22:17
AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, CHP’li milletvekilleri tarafından TOKİ ile ilgili yapılan açıklamalara tepki göstererek, "Ayak oyuncusu arıyorsanız Büyükşehir Belediye Başkanınıza bakın” ifadelerini kullandı.

TOKİ’nin Sosyal devlet anlayışı ile millete ve ülkeye hizmet eden bir kurum olduğunu belirten AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar şunları söyledi: “Sosyal Devlet anlayışı ile dar gelirli ve yoksul vatandaşlarımızı konut sahibi yapabilmek ve insanımızın hayat kalitesini ve koşullarını iyileştirmek amacıyla kurulan bir devlet kurumunu ayak oyuncusu olarak nitelendirmek siyasi ahlak ile bağdaşmamaktadır. AK Parti olarak ülkemizin dört bir yanını Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’mızın hayata geçirdiği projelerle süslemişken, kar amacı bile gütmeyen bir kurumu siyasi malzeme yapmak, başta TOKİ ile ev sahibi olan dar gelirli vatandaşlarımıza haksızlıktır. Dar gelirli vatandaşlarımızın en büyük umudu olan TOKİ bunun yanında kentsel dönüşüm yoluyla kentlerimizi modern bir çehreye kavuşturmak, tarihi kent merkezlerinin korunarak yenilenmesini sağlamak, sosyal donatıları ve Millet Bahçeleri ile şehirlerimizi yeni hayat alanlarına kavuşturmak gibi görevler de üstlenmiştir. Ayrıca, ülkemizin her yerinde okullar, hastaneler, stadyumlar, sosyal ve kültürel amaçlı tesisler, kamu binaları ile hizmet binaları inşa ederek ülkemize ve milletimize büyük hizmetler yapmıştır” 

Parsel Parsel satış görmek isteyenlerin mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar geçmişine bakmaları gerektiğini hatırlatan Kırkpınar, “Yapılan açıklamalarda TOKİ’nin hükümetin ayak oyuncusu olduğu ve İstanbul’dan sonra İzmir’in de parsel parsel satıldığı iddia edilmiş. Buradan kendilerine sormak ve hatırlatmak istiyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, Seferihisar’ı parsel parsel satarken kimin ayak oyunculuğunu yapıyordu? Genel Başkan Yardımcısı nezdinde İzmir’deki CHP’li belediyeleri asansör rantiyesine dönüştürenlerin TOKİ üzerinden hükümetimizi eleştirmesi gerçeklerden ne kadar uzak ve samimiyetsiz olduklarını bir kez daha göstermiş oldu. Milletimiz kimin neyi ve nereleri parsel parsel sattığını, nereleri rant kapısına dönüştürdüğünü çok iyi bilmektedir. Buradan CHP’li sayın vekillere ‘Ayinesi iştir kişinin, lafa söze bakılmaz’ diyerek bu tür asılsız ve mesnetsiz ifadelerle bizi millete hizmet yolundan ayrı koyamayacaklarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum” şeklinde konuştu.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Egeli ihracatçılar: Yüksek enflasyon bizi 30 yıl geriye attı
Egeli ihracatçılar: Yüksek enflasyon bizi 30 yıl geriye attı
Araştırma: Genç kuşağın algı seviyesi düşük çıktı
Araştırma: Genç kuşağın algı seviyesi düşük çıktı