AK Partili Kırkpınar'dan 15 Temmuz Açıklaması

AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ YAŞAR KIRKPINAR: 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİDİR

AK Partili Kırkpınar'dan 15 Temmuz Açıklaması
14 Temmuz 2019 - 16:14

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak 15 Temmuz'un Türkiye'nin birlik ve beraberliğinin nişanesi olduğunu ifade etti.

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, 15 Temmuz'un büyük Türk milleti tarafından kazanılan bir demokrasi zaferi olduğunu belirterek, milletin sokağa çıkmasıyla darbenin başarısız olduğunu ve ülkenin geleceğini yok etmek isteyenlerin adalet önünde hesap verdiğini dile getirdi.

Kimileri tarafından basit bir kalkışma hareketi gibi gösterilmek istenen 15 Temmuz'un, FETÖ terör örgütü üyelerinin hain darbe teşebbüsü ve tam bir işgal girişimi olduğuna dikkat çeken Kırkpınar "O gece Türkiye'de yaşananlar, seçilmiş olan hükümeti devirme teşebbüsünden çok daha ileriydi. Gözü dönmüş FETÖ hainlerinin, milletin silahlarıyla vurduğu 250 vatandaşımız şehit düştü. 2196 vatandaşımız yaralanıp gazi oldu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de aralarında olduğu çok sayıda stratejik kamu binası alçak FETÖ üyesi darbeciler tarafından bombalandı" dedi.

Bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmaması için önü kesilmek istenen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının terör örgütlerinin darbe girişimlerine asla izin vermeyeceğine dikkat çeken Kırkpınar, "Milletimizin sokakları ve meydanları doldurup direnç gösterdiği bu darbe ve işgal girişimi milletimizin karşı koyması ile başarılı olmadı. Milleti, devleti, demokrasiyi, Cumhuriyeti, Türkiye'nin aydınlık geleceğini yok etmek isteyen hainler bunun hesabını en ağır şekilde verecekler. Gücünü milletten ve demokrasiden almayan hiç bir hareket ve girişim başarılı olamayacaktır" diye konuştu.

Kırkpınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Darbe gecesi yeni Türkiye'nin mimarı, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile darbeye karşı duran aziz milletimiz vatanına ve geleceğine sahip çıkmıştır. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde hain emelleri olan FETÖ ve tüm hainler şunu bilsin ki milletimiz ve devletimiz bu hainliklere hiç bir zaman fırsat vermeyecektir. Dosta güven, düşmana korku veriyoruz. Alçak darbe girişimini planlayan FETÖ başta olmak PKK, DEAŞ ve tüm terör örgütleri ile destekçilerini lanetliyor, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla 15 Temmuz’un 3’üncü yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece minnetle anılacak olan 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”