AK Partili Kırkpınar: 'Bazı CHP'liler provokatörlük peşinde'

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, CHP’li bazı siyasetçilerin provokatörlük amacı ile sağlık çalışanları üzerinden prim yapmaya çalıştıklarını açıkladı.

AK Partili Kırkpınar: 'Bazı CHP'liler provokatörlük peşinde'
04 Nisan 2020 - 17:31

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, devletin bütün kurumları ile birlikte COVİD-19 salgın hastalığı öncesi tedbirlerini aldığını belirterek, bu kapsamda 9 Eylül Üniversite Hastanesi’nde de her hangi bir sıkıntı olmadığına dikkat çekti.

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, CHP’li bazı siyasetçilerin provokatörlük amacı ile sağlık çalışanları üzerinden prim yapmaya çalıştıklarını söyledi. 

Kırkpınar, “ İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yurt kiralama teklifini Dokuz Eylül Üniversitesi rektörlüğü kapasitemiz yeterli diyerek kabul etmemişti. Bunun üzerine amaçları sadece provokatörlük olan bazı CHP’liler eski tarihli bir SMS’yi yeni atılmış gibi göstererek, hem üniversite yönetimini hem de hastane yönetimini zan altında bırakmışlardır. Öncelikle belirtmek isterim ki; devletimiz bütün kurumları ile birlikte COVİD-19 salgın hastalığına yönelik hazırlıklarını önceden yapmış olup, gerekli bütün tedbirler alınmıştır. Bu tedbir ve hazırlıklar kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından hastane çalışanlarına Otel 9 Eylül tahsis edilmiş olup, otel yapılan planlama dahilinde sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunulmuştur. Otelin konaklama kapasitesi noktasında her hangi bir sıkıntı bulunmamakla birlikte yerel yönetimlerden de herhangi bir talepte bulunulmamıştır” dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN GÖSTERMİŞ OLDUĞU ÖZVERİYİ KİMSENİN DEĞERSİZLEŞTİRMEYE HAKKI YOKTUR”

Türkiye’nin koronavirüs salgınıyla mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğüne dikkat çeken Kırkıpınar, “Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin dahi çok ciddi bir bocalama yaşadığı bu süreçte biz hem hazırlık, hem malzeme, hem müdahale konusunda gerçekten sağlam bir duruş sergiliyoruz. Salgın dolayısıyla özellikle ülkemizde görev yapan sağlık çalışanları büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevlerini yerine getirmektedirler. Sağlık çalışanlarımızın göstermiş olduğu bu fedakarlık ve özveriyi kimsenin değersizleştirmeye hakkı yoktur. Sağlık kurumlarına ve sağlık çalışanlarına sahip çıkılması gereken bir dönemde, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nin böyle bir yalan ile siyasetin içine çekilmesinin izahatı bulunmamaktadır. Buradan hareketle birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde birilerinin ilimizin gözde üniversitelilerinden ve üniversite hastanesinden biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hakkında aslı astarı olmayan bilgiler ile yalan yanlış beyanat vermesi başta İzmirli hemşehrilerimiz olmak üzere bu süreçte fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımızı üzmüştür” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZ BU FEDAKARLIĞI ASLA UNUTMAYACAK”

CHP’nin milletten uzak olduğunu belirten AK Parti İzmir Milletvekili Kırkpınar, açıklamasında şu ifadeler yer verdi: “Kendi tarihlerini bilmeyenler, bugün devletimizin kurumları ile birlikte yürüttüğü mücadeleyi ve birlik ve beraberlik ruhunu sabote etmeye çalışarak milletten ne kadar uzak olduk olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Her ne kadar CHP’li siyasetçiler başta olmak üzere kimi kesimler bu birlik ve beraberlik ruhumuzu itibarsızlaştırmaya çalışmışsa da, milletimiz ve sağlık çalışanlarımız bu fitne odaklarına kulak vermemiştir. Bu kapsamda salgın sürecinde en büyük yükü omuzlayan sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, Milletimizin, doktorundan hemşiresine, teknisyeninden temizlik görevlisine kadar tüm sağlık çalışanlarımızın gösterdiği fedakârlığı asla unutmayacağını bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dikili Belediye Başkanı Kırgöz, 100 Günlük Çalışmalarını Değerlendirdi
Dikili Belediye Başkanı Kırgöz, 100 Günlük Çalışmalarını...
Bergama Orman İşletme Müdürü Şahin Dönertaş Hayatını Kaybetti
Bergama Orman İşletme Müdürü Şahin Dönertaş Hayatını...