AK Partili Demirtaş, Kemalpaşa Belediye Başkanı Karakayalı'ya Sert Çıktı

    AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş: "Bizim yaptığımız binaları yani milletimizin hizmetine sunulmak için yapılan tesisleri sanki sen yapmışsın gibi bir yerlere isim verme derdindesin. Kemalpaşa’ya bir eser kazandır ve yaptığın esere sen isim ver de biz de görelim ve seni takdir edelim. Ama biliyoruz ki senin öyle meziyetlerin yok. Sen ancak başkalarının hizmetleri üzerinden prim yapmaya çalışırsın"

    AK Partili Demirtaş, Kemalpaşa Belediye Başkanı Karakayalı'ya Sert Çıktı
    10 Ocak 2020 - 02:05

    Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın ilçe gündemine yönelik açıklamalarına AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş'tan yanıt geldi. 

    Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın Demokrasi Üniversitesi Rektörü ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösteren Mehmet Ali Demirtaş, bilim insanları ile basın huzurunda atışmanın ve bilim insanlarını karalamanın gereksiz ve yersiz olduğunu belirterek şöyle dedi: “Biz Kemalpaşa için ne gerekiyorsa yapacağız. Kemalpaşa’ya yapılacak olan hizmetler noktasında Belediye Başkanının hizmetlere engel olmak için bir takım açıklamalar yapmasını doğru bulmadığımızı hatırlatmak istiyorum” 

    Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’ya seslenen AK Partili Demirtaş, “Sen bu açıklamayı yaparak Kemalpaşa’ya üniversitenin gelmesini istemediğini alenen beyan etmiş oldun. Ama sen istesen de istemesen de biz Kemalpaşa’ya Demokrasi Üniversitesi’nin gelmesi için gereken neyse yapacağız.” dedi. 

    “VAATLERİNİ YERİNE GETİRMEDİ”

    Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın konuya ilişkin açıklamalarını "gereksiz" olarak niteleyen Demirtaş, şöyle konuştu: “Daha önce sayın rektörümüz ile görüşen ve Kemalpaşa’ya üniversite gelmesi için vaatlerde bulunan Kemalpaşa Belediye Başkanı ne yazık ki hiçbir sözünü yerine getirmemiştir. Demokrasi Üniversitesi’ne vereceği Ulucak eski belediye hizmet binasında gerekli fiziki şartları yerine getirip, binayı üniversiteye vereceğini söyleyen Karakayalı, bunların hiçbirini yerine getirmeyip, rektörden randevu talebinde bulunmuştur. Buradan kendisine sormak istiyorum; tıpkı seçimlerden önce Kemalpaşa halkına verdiğin sözleri tutmadığın gibi Demokrasi Üniversitesi rektörüne verdiğin sözleri de yerine getirmedin. Hangi yüzle rektörden bir daha randevu talep ediyorsun. Bu da yetmemiş gibi kalkıp bir bilim insanı ile basın aracılığıyla tartışmaya kalkışıyorsun. Sen bu açıklamayı yapmakla Kemalpaşa’ya üniversitenin gelmemesi için niyetini göstermiş oldun. Ama biz Cumhur ittifakı olarak Kemalpaşa’ya üniversiteyi getireceğiz inşallah” dedi.

    “GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMİYORUZ”

    Karakayalı'ya  "beceriksiz" diyen AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti: "Sayın başkan bir belediye başkanı olarak ilçeyi yönetmekte ve ilçeye hizmet etmekte o kadar beceriksiz ki Cumhur İttifakı'nın ilçe başkanlarından medet ummaktadır. Madem öyle biz Cumhur İttifakı olarak ilçemize katkı sunmaya devam edeceğiz. Ama sen beceremediğin bir görevi bırakabilir hak etmediğin bir koltuğu boşaltabilirsin. Cumhur İttifakı olarak Kemalpaşa için gölge etme senden başka ihsan istemiyoruz."

    “GEREKSİZ GÖRDÜĞÜ TESİSLERE İSİM VERMEK İÇİN TELAŞA KAPILIYOR”

     Başkan Rıdvan Karakayalı'nın, önceki dönem Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu tarafından Kemalpaşa'ya kazandırılan bina ve tesisleri için "gereksiz" yorumunu yaptığını söyleyen Demirtaş, şunları söyledi: “Kemalpaşa’da suni gündem yaratmaktan başka öteye gidemeyen Belediye Başkanı Karakayalı, bir önceki dönem belediye başkanımız Arif Uğurlu’nun ilçeye kazandırdığı bina, tesis ve sosyal tesislerin gereksiz olduğunu beyan ediyor. Madem öyle gereksiz gördüğün binalara ve tesislere isim vermek için neden telaşa kapılıyorsun. Bizim yaptığımız binaları, yani milletimizin hizmetine sunulmak için yapılan tesisleri sanki sen yapmışsın gibi bir yerlere verme derdindesin. Kemalpaşa’ya bir eser kazandır ve yaptığın esere sen isim ver de biz de görelim ve seni takdir edelim. Ama biliyoruz ki senin öyle meziyetlerin yok. Sen ancak başkalarının hizmetleri üzerinde prim yapmaya çalışırsın. Biz olduğumuz müddetçe bunu hemşehrilerimize her fırsatta anlatmaya devam edeceğiz.” 

    “ÜNİVERSİTEYE KEMALPAŞA İLE BİRLİKTE ŞEKİL VERECEĞİZ”

    Demokrasi Üniversitesi tarafından Kemalpaşa’ya açılacak olan bölümleri hem Kemalpaşa sanayicisinin hem de Kemalpaşa’lıların şekil vermesi gerektiğini sözlerine ekleyen  Mehmet Ali Demirtaş, “Bunun için sayın Milletvekilimiz Yaşar Kırkpınar, Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, İlçe Kaymakamımız, KOSBİ Başkanımız ve sanayicilerimizin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirdik. Biz Cumhur İttifakı olarak Üniversite bölümlerinin sanayicilerin taleplerine göre açılmasından yanayız. Çünkü arz talep dengesini gözetirken buradan mezun olan çocuklarımız yarın sanayi tesislerinde kolayca iş bulma imkanına sahip olurlar. Bizim derdimiz milletin derdidir. Asla ve asla reklam yapmak ve siyaset yapmak için değil, milletimize olan hizmet şiarımızla her zaman milletimizle birlikte ortak bir paydada buluşup ilçemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sunacağız” diye konuştu.

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe Sayılmalı
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe...
      Foça'nın Dedeleri
      Foça'nın Dedeleri