AK Partili Bekle'den Zafer Bayramı mesajı

Milletçe yekvücut mücadele etmenin örneklerinden birinin de 30 Ağustos olduğunu belirten AK Parti İzmir Milletvekili Bekle, Türkiye’de huzursuzluk yaratmak isteyenlere bugün olduğu gibi yarın da fırsat verilmeyeceğini söyledi

AK Partili Bekle'den Zafer Bayramı mesajı
30 Ağustos 2018 - 15:40

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İşgalci güçler karşısında verilen destansı mücadele nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'nin vücut bulduğunu belirten Bekle, “26 Ağustos 1922 sabahı başlayıp 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, vatanımızın ne pahasına olursa olsun teslim edilmeyeceğinin kanıtıdır. 30 Ağustos, kahraman ecdadımız tarafından gerçekleştirilen büyük istiklal mücadelesinin zaferle tamamlandığı gündür” dedi.

TEK MİLLET, TEK DEVLET”

Tarihimizdeki zaferlerin, geleceğimiz için bizlere cesaret verdiğini vurgulayan AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin en zor şartlarda bile mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler, milletimizin direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler devletimizi bütün kudretiyle karşılarında bulacaktır. ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, tüm tehditleri bertaraf edecek güce sahiptir.”

“GURURLA KUTLUYORUZ”

30 Ağustos zaferinin yıl dönümünü gurur ve mutlulukla kutladıklarını belirten Bekle, “Aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, güçlü ordulara karşı elde ettiği büyük zaferimizin kahramanlarını, canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, ülkemizin birliğine, dirliğine ve kardeşliğine vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum” açıklamasında bulundu.