AK Parti Gaziemir'den Muhteşem Cumhuriyet Kutlaması

Yaklaşık 5 bin davetlinin katılımıyla AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz önderliğinde gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı Kutlaması nefesleri kesti. Türk Dünyasından Anadolu'ya Ezgiler ve halkoyunlarının sunulduğu gecenin finalinde Atatürk’ü canlandıran bir dansçının "Zeybek" oynaması izleyenlerden çok büyük alkış aldı.

AK Parti Gaziemir'den Muhteşem Cumhuriyet Kutlaması
28 Ekim 2018 - 15:38

İzmir Gaziemir’de AK Parti İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz önderliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında kutlama programı düzenlendi. Gaziemir Spor Salonu'nda organize edilen etkinliğe AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uzun, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım, daire müdürleri ile yaklaşık 5 bin vatandaş katıldı.

Etkinlikte konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesini işaret ettiğine vurgu yaparak, "Türkiye'nin geleceği olan gençlerimizle birlikte ülkemizin şahlanışını başaracağız." dedi. Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uzun yaptıkları konuşmada bir milletin zorluklar içerisinde bir Cumhuriyeti nasıl kurduğunu ve özveriyle sahip çıktığını anlattı.

 ATATÜRK’Ü ZEYBEKLE CANLANDIRDILAR

Yapılan konuşmaların ardından sahne sazlara, sözlere ve danslara bırakıldı.  Sahne programının ilk bölümünde Şavk Kırçiçek yönetimindeki İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğunun "Türk Dünyasından Anadolu'ya Ezgilerle Cumhuriyet" adlı dinletisi ve dans gösterisi sergilendi. Orta Asya’dan Balkanlara uzanan coğrafyada kurulu Türk Cumhuriyetlerinin ezgileri dillendirildi, halkoyunlarından güzel örnekler sunuldu.  12 ses sanatçısı, 50 saz üstadının notalarıyla 50 ezgiyi seslendirdi. 10 Dans eğitmeni ve Koreografın çalıştırdığı 150 dansçı muhteşem gösteriler sundu. Gösterinin finalinde Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandıran bir dansçının Cumhuriyet'in kuruluşunun ardından verilen bir davette "Zeybek" oynaması izleyenlerden çok büyük alkış aldı.

YILMAZ TEK TEK İLGİLENDİ

Cumhuriyet Gala programının sonunda geceye emek veren isimlere tek tek teşekkür edildi. İş insanı ve AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz’a katkısı ve önderliği için AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ve Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez davetliler adına çiçek takdim etti. Binlerce davetlinin ayakta alkışladığı Başkan Yılmaz ile günün anısına hatıra fotoğrafları çektirildi. Davetlilerle tek tek ilgilenen Başkan Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir. Türk Milleti, 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Bu emanete Gaziemir’de sahip çıktığımızı spor salonumuzdaki muhteşem tablo ortaya koymuştur. Katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum”dedi.